Slimnīcu atvērs pirmdien, 3. februārī, un tā varēs uzņemt 1000 pacientu. Uz slimnīcu nosūtīti 1400 mediķi.
Šī ir pirmā no divām pagaidu slimnīcām, kuru būvniecība Uhaņā sākta 23. janvārī. To nosauca par “Uguns dieva kalnu”. Būvdarbi noritēja trīs maiņās visu diennakti.
Vēl vienas slimnīcas būvniecību plānots pabeigt drīzumā, un tā sāks uzņemt pacientus 6. februārī. Šo slimnīcu nosauca par “Pērkona dieva kalnu”.
Koronavīrusa epidēmijas dēļ Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, slimnīcas ir pārpildītas un iedzīvotāji sūdzas par rindām pie ārstiem.
Jaunākie dati liecina, ka saslimušo skaits sasniedza jau 14 000 cilvēku, 305 cilvēki miruši.
Ķīna spēj uzbūvēt hospitāļus šādos tempos, jo var operatīvi piesaistīt lielu strādnieku un tehnikas apjomu, kas strādā nepārtraukti, un resursus var ātri mobilizēt, pateicoties centralizētajai un autoritārajai valsts pārvaldes formai.
Ķīnai jau ir pieredze ar šādiem projektiem – pirms 17 gadiem, cīnoties pret SARS vīrusa epidēmiju, līdzīgu hospitāli Pekinā uzcēla nedēļas laikā.
KONTEKSTS:
2019. gada decembrī Ķīnā sākās jauna vīrusa izplatība. Jaunā vīrusa uzliesmojuma epicentrs ir Ķīnas centrālās daļas pilsēta Uhaņa, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pretēji sākotnējiem pieņēmumiem secināts, ka vīruss varētu tikt pārnests arī no cilvēka uz cilvēku.
Lai nepieļautu vīrusa izplatību, Ķīna paziņojusi par valsts mēroga ierobežojumiem. Vīruss izplatījies arī ārpus Ķīnas: Japānā, Filipīnās, Dienvidkorejā, Taivānā, Taizemē, Vjetnamā, Saūda Arābijā, Singapūrā, ASV, un Austrālijā. Pirmie gadījumi identificēti arī Eiropā – Francijā, Vācijā un Somijā.
Savukārt Pasaules Veselības organizācija (PVO) saistībā ar Ķīnas koronavīrusu izsludinājusi augstāko starptautisko ārkārtas stāvokli veselības aizsardzības jomā.
Jaunā tipa koronavīrusa uzliesmojums radījis īpašu satraukumu, jo tas ir radniecīgs SARS jeb smagā akūtā respiratorā sindroma izraisītājam. SARS 2002. un 2003. gadā prasīja gandrīz 800 cilvēku dzīvības, pārsvarā kontinentālajā Ķīnā un Honkongā.