Ugunsgrēks noposta debesskrāpi Apvienoto Arābu Emirātos

Plašs ugunsgrēks izpostījis vienu no augstākajiem debesskrāpjiem Apvienoto Arābu Emirātos – Šārdžā. Varas iestādes ziņo, ka bojāgājušo nav, taču vismaz 12 cilvēki ir cietuši. Ugunsnelaimes cēloni vēl neatklāj, taču eksperti lēš, ka liesmām izplatīties ļāvuši nepietiekami ugunsdroši materiāli.

48 stāvu augstajā namā ugunsgrēks sākās īsi pēc tam, kad vietējie iedzīvotāji, ievērojot ramadāna tradīcijas, bija pabeiguši vakara maltīti. Uguns izplatījās ātri un nesaudzīgi, taču no lielas traģēdijas palīdzējusi paglābties ātra reakcija un cilvēku evakuēšana gan no debesskrāpja, gan tuvākajām celtnēm.

"Mēs jutām deguma smaku, bet tā nebija stipra. Logi bija aizvērti. Mēs vakariņojām. Bet tad dzirdējām sirēnas. Domājām, ka ir kāda ugunsdrošības pārbaude. Izgājām gaitenī. Pieklauvējām pie kaimiņu durvīm. Bet tad jau kauca arvien stiprāk. Un mēs sapratām, ka ir ugunsgrēks un momentā devāmies uz izeju," stāstīja debesskrāpja iemītnieks Fadlallahs Hassons.

Spēcīgās liesmas izdevās ierobežot dažu stundu laikā, bet nams gruzdēja līdz rītam. Dzēšanā piedalījās vairāk nekā 10 ugunsdzēsēju ekipāžas un droni. Autostāvvietas blakus cietušajam namam pēcāk bija deguma putekļu klātas un daudzviet mētājās nama metāla apšuvums.

Ugunsnelaimes iemeslus oficiālie dienesti vēl neatklāj, taču eksperti izsaka minējumus par problēmām augstceltņu materiālos, kas nav pietiekami ugunsdroši.

Pēdējā laikā Apvienoto Arābu Emirātu debesskrāpjos ugunsgrēki ir izcēlušies vairākkārt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti