Ugandā cīņā starp drošības spēkiem un separātistiem vismaz 55 bojāgājušie

Vismaz 55 cilvēki ir zaudējuši dzīvības Ugandas rietumos notikušās kaujās starp drošības spēkiem un separātistiem, kas ir saistīti ar vietējo cilts karali, atsaucoties uz vietējo policija, vēsta AFP.

Sestdien, 26.novembrī, kā norāda policija, kaujinieki, kas ir saistīti ar Rvenzururu karalistes gvardi, uzbruka policijas un karavīru patruļai. Cīņās dzīvības zaudējuši 14 policisti un 41 kaujinieks.

Uzbrukums sācies, kad kāds no kaujiniekiem metis granātu uz policistiem un armijas karavīriem, ievainojot vienu cilvēku. Policija un armija devusi prettriecienu, nogalinot četrus cilvēkus. Relatīvi nelielā sadursme pāraugusi lielākā kaujā, kas ilgusi visu sestdienu.

Rvenzururu karaliste ir monarhija, kas atrodas pie Rvenzori kalniem, kas nodala Ugandu un Kongo Demokrātisko republiku. Rvenzururu karalistē dzīvo galvenokārt Bakonzo cilts ļaudis.

Viņi 1962.gadā pasludināja savu valsti. Ugandas centrālā vara to neakceptēja un sākās gadiem ilga cīņa, kuras iznākumā 1982.gadā Bakonzo kustība padevās un piekrita kļūt par autonomu apgabalu Ugandas sastāvā.

2009.gadā Ugandas prezidents Joveri Museveni atzina Rvenzururu karalisti. Tomēr spriedze starp Bakonzo un pārējiem ugandiešiem ir saglabājusies, jo Bakonzo jūtas marginalizēti attiecībā pret Ugandas valdību.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti