Ugandā aizturēts latvietes izvarošanā apsūdzēts mācītājs

Ugandā saistībā ar apsūdzībām par Latvijas tūristes izvarošanu aizturēts reliģiskās kustības "Epikaizo Ministries International" mācītājs Džozefs Kolinss Tvahirva, pavēstīja Ugandas policija.

36 gadus vecā latviete, kas tiek identificēta kā Anda, apsūdzējusi mācītāju Tvahirvu, ka garīdznieks aizvadītā gada nogalē viņu izvarojis.

Anda ir Latvijas pilsone, bet jau vairāk nekā desmit gadu dzīvo Spānijas pilsētā Bilbao. Doties uz Ugandu viņu iedvesmoja mācītāja video, kas bija publicēti "TikTok" vietnē.

Kā latviete pastāstīja laikrakstam "Daily Monitor", viņa bija sev rezervējusi dzīvokli Ugandas galvaspilsētas Kampalas Makindjes rajonā ar sistēmas "Airbnb" palīdzību.

Latvieti pārsteidzis, ka pēc ierašanās Entebes Starptautiskajā lidostā mācītājs norīkojis savus palīgus nogādāt viņu kādā citā mājā.

Pēc ierašanās šajā mājā, mācītājs Tvahirva ienācis viņas istabā, iegrūdis gultā un izvarojis, laikrakstam notikušo atstāstīja latviešu tūriste.

Anda vēsta, ka mācītājs savācis arī viņas naudu: 400 eiro un 300 dolāru.

Policisti par notikušo sākotnēji nav izrādījuši nekādu atsaucību.

Policijas pārstāve sakariem ar presi Klēra Nabaka tagad apliecina, ka mācītājs aizturēts.

"Es gribētu valstij sniegt jaunāko informāciju, ka šis mācītājs šobrīd atrodas pie mums ieslodzījumā un ka mēs beidzam darbu pie mūsu izmeklēšanas. Šī lieta tiks nodota prokuratūrai tālākiem tiesiskiem soļiem," sacīja Nabaka.

Kā stāstīja latviete, policijas pārstāvji sākotnēji viņai nav palīdzējuši, pieprasījuši naudu un pat mudinājuši sievieti stāties ar viņiem dzimumsakaros.

Policisti tūristei arī teikuši, ka nekādu palīdzību viņa nesaņems.

Policijas pārstāve sakariem ar presi vēlāk atzina, ka policijas darbinieki rīkojušies neprofesionāli, viņi no darba atstādināti un aizturēti.

"Aizturētas trīs [Kampalas] Džindžas ceļa nodaļas policijas darbinieces. Tās ir detektīve seržante Dorīna Ojera, detektīve kaprāle Džūdita Akite un detektīve Džoisa Ajilegeta," sacīja Nabaka.

Latviete nogādāta drošībā, kad ziņas par šo atgadījumu izplatījušās un viņai izteikti izrēķināšanās draudi, piebilda policijas oficiālā pārstāve.

Atbilstoši Nabakas teiktajam aizturētas vienīgi policistes sievietes, tomēr latviešu tūriste norāda, ka policijas iecirknī bijuši arī policisti vīrieši, kas viņai seksuāli uzmākušies.

Ugandas policija informē, ka Anda tagad ir drošībā un valsts viņai apmaksās uzturēšanās izdevumus Ugandā, kamēr turpinās izmeklēšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti