«Twitter» slēdz ar Krievijas propagandu saistītus profilus

Sociālais tīkls “Twitter” slēdzis aptuveni 200 kontus, kas saistīti ar Krievijas dezinformācijas kampaņu, vēsta raidsabiedrība BBC.

ASV prezidenta amata kandidātes no demokrātu partijas Hilarijas Klintones  kampaņas atbalstītāji saskārās ar to, ko viņi sauc par pārsteidzošu “Twitter” uzbrukumu vilni 2016. gada vēlēšanu ciklā,  daži no viņiem ir pārliecināti,  ka tos vadīja krievu robotprogrammatūras un troļļi. 

"Ātrākais veids, kā pārvietot stāstu no ārējiem plašsaziņas līdzekļiem uz plašsaziņas līdzekļiem, ir to popularizēt “Twitter”", sacīja eksperts pret terorismu un bijušais FIB pārstāvis Klints Vats, kurš ir izpētījis Krievijas ietekmes kampaņas.

“Visi galvenie plašsaziņas līdzekļi seko līdzi “Twitter” ierakstiem, un ziņas izplatās no turienes uz citām platformām,” Vata teikto citēja “Politico”.

Bijušās Federālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Anna Reivela teica, ka tvīti no ārvalstu organizācijām, kuru mērķis ir radīt problēmas ASV vēlēšanās, nedrīkst būt mazāk satraucoši likumdevējiem un regulatoriem nekā maksas reklāmas, kas ir “Facebook” uzmanības centrā Krievijas izmeklēšanā. ASV Senāta izlūkdienestu komiteja ir kritizējusi “Twitter” par neadekvātu izteiksmi informācijā par Krievijas iejaukšanos 2016. gada prezidenta vēlēšanās.

Sociālais tīkls “Twitter” paziņoja, ka ir slēgti aptuveni 200 konti, kas saistīti ar krievu dezinformācijas kampaņu. Tam sekoja “Facebook”, kurā tika atrastas Krievijas finansētas reklāmas, kas palīdzēja tiešsaistē izplatīt nepatiesu informāciju. “Twitter” paziņoja, ka tika atrasti 22 no aptuveni 450 kontiem, kuri kopīgoti “Facebook”, un vēl 179 "saistītie konti".

“Twitter” uzņēmums arī atklāja, ka konti, kas pieder valstij finansētajam Krievijas plašsaziņas līdzekļu tīklam “Russia Today”, 2016. gadā bija iztērējuši aptuveni 274 100 ASV dolāru reklāmas kampaņām sociālajos tīklos, kuru mērķis bija ASV tirgus.

Krievija iepriekš vairākkārt noliedza, ka tā iejaukusies ASV vēlēšanās.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti