TV programma «Doždj» atsāks darbību; studija būs arī Rīgā

Krievijas neatkarīgā TV programma "Doždj" ("Дождь"/"TV Rain") šovakar atsāks darbu, pilnvērtīgu raidīšanu gan plānojot rudenī.

Telekanāls izvietojis paziņojumu, ka "Doždj" atsāk darbību un pirmā translācija gaidāma jau šodien plkst.20 platformā "YouTube".

"Pēc piespiedu darbības pārtraukuma martā mums izdevās saglabāt komandu un galvenos principus: līdzīgi kā pēdējos 12 gadus mēs stāstīsim par notikumiem un parādībām bez cenzūras un manipulācijas," norādīts paziņojumā.

"Doždj" atgriešanās ēterā notiks pakāpeniski – sākumā plānoti ziņu izlaidumi un atsevišķi autorraidījumi, ar laiku satura piedāvājums kļūs plašāks. Savukārt rudenī plānots sākt vairākus jaunus projektus.

Medijs mikroblogošanas vietnē "Twitter" paziņojis, ka pirmajā posmā kanāla studijas atradīsies Rīgā, Amsterdamā, Tbilisi un Parīzē. Latvijā "Doždj" sadarbojas ar TV3, Gruzijā – ar TV kompāniju "Formula". "Doždj" apgalvo, ka apzinās grūtības, strādājot no ārzemēm, taču cer, ka izdosies sasniegt rezultātu.

"Četrus ar pusi mēnešus, kamēr "Doždj" nestrādāja, turpinās asiņains, bezjēdzīgs karš, kuru Krievijas vara ved ar Ukrainu: mirst cilvēki, sabrūk cilvēku likteņi. [..] Kopā ar Ukrainas pilsētu iznīcināšanu karš iznīcina arī Krievijas nākotni. Valsts ir izolācijā, desmiti tūkstoši cilvēku aizbrauc, represijas pacēlušās jaunā līmenī. Četru mēnešu laikā bloķēti vairāk nekā 5000 portālu, tostarp neatkarīgi mediji un lielākie sociālie mediji. Šodien Krievijas pilsoņiem kā nevienam citam nepieciešama pieeja neatkarīgai informācijai. Tāpēc mums ir īpaši svarīgi atgriezties ēterā," raksta medijs.

"Doždj" uzsver, ka medijam ir svarīgi, lai karš beigtos, savukārt Krievija no katastrofas atgrieztos uz izaugsmes ceļa, tāpēc savā platformā viņi vēlas apvienot tos, kuri domā tāpat – neatkarīgi no tā, kur šie cilvēki atrodas.

Medija ieskatā, patlaban svarīgākais ir izplatīt informāciju par notiekošo. Tas būs pieejams visās platformās, sola "Doždj", gan piebilstot, ka sākotnēji medija lietotne un portāls nedarbosies, taču pie tā tiek strādāts.

Izdevums "Deutsche Welle", atsaucoties uz kanāla ģenerāldirektores Natālijas Sindejevas interviju "YouTube" kanālam "Холод", vēsta, ka kanāls pilnvērtīgu darbību varētu sākt rudenī.

Sindejeva intervijā atgādināja, ka "Doždj" ir saņēmis Eiropas raidatļauju un notiek darbs pie studiju izveides vairākās pilsētās, savukārt raidīšana no Krievijas pēc likuma par Krievijas armijas diskreditāciju kļuvusi nereāla, jo par jebkādām publikācijām, kas neatbilst varas pozīcijām, draud atbildība.

TV programma "Doždj", atsākot darbu, plāno raidīt ne vien no Rīgas, bet arī pilsētām Nīderlandē, Francijā un Gruzijā. Medija galvenais redaktors Tihons Dzjadko mikroblogošanas vietnē "Twitter" iepriekš bija paziņojis, ka "TV Rain" saņēma Eiropas raidatļauju. Taču, lai arī Latvijā pēc Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmuma šāda apraides atļauja sāka darboties jau 9. jūnijā, medijs šajā laikā vēl nevarēja sākt strādāt, solot darbu sākt drīz – tiklīdz viņi būs gatavi.

Dzjadko pauda, ka medijam ir daudz plānu. "Sāksim ar mazumiņu un pakāpeniski paplašināsim klātbūtni ēterā," norādīja "Doždj" galvenais redaktors.

Kā liecina portālā "Firmas.lv" pieejamā informācija, Latvijā šī gada aprīlī reģistrēts uzņēmums "TV Rain". Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2800 eiro, un 95% uzņēmuma pieder Krievijas pilsonei, mediju holdinga "Doždj" ģenerāldirektorei Natālijai Sindejevai, kura ir arī patiesā labuma guvēja, bet atlikušie 5% – juristam Mihailam Parinovam.

KONTEKSTS:

Krievijas neatkarīgais televīzijas kanāls "Doždj" darbību uz laiku pārtrauca marta sākumā. Telekanāla ģenerāldirektore Sindejeva šādu lēmumu skaidroja ar likuma par "viltus ziņām" pieņemšanu Valsts domē. Jau tobrīd telekanāla vadība sākusi apspriest "Doždj" darbības atjaunošanas formātu.

Līdz ar kanāla darbības apturēšanu tā galvenais redaktors Tihons Dzjadko un vairāki citi redakcijas darbinieki pameta Krieviju.

Sarunas par TV programmas raidīšanu no Latvijas ilga apmēram trīs mēnešus, un tajās piedalījās vairāki mediju nozares komersanti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti