Tusks: Polijas valdība var panākt valsts izstāšanos no ES

Polijas valdība var panākt Polijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) – ar tik skarbu brīdinājumu nācis klājā Eiropadomes prezidents Donalds Tusks, kurš pats savulaik bijis Polijas premjerministrs. Te gan jāatgādina, ka Tusks pārstāv partiju, kura pašlaik ir opozīcijā Polijas valdību veidojošajai partijai “Likums un taisnīgums”.

Polijas valdības ministru nomaiņa bija tieši vērsta uz to, lai uzlabotu attiecības ar Briseli. Taču Polijas nostāja attiecībā uz tiesu sistēmas reformām, par kurām ES teic, ka tās neatbilst likuma varai, nav mainījusies. Polija plāno šis reformas turpināt. Tāpat nav mainījusies arī ES nostāja – tā aicina reformas apturēt.

Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers gan izteicies, ka Polija netiks sodīta, atņemot tai struktūrfondu naudu. Taču pagaidām izskatās, ka uzsāktā 7.panta procedūra, kas var novest pie soda sankcijām, proti, pie Polijas balsstiesību apturēšanas ES Padomē, netiks apturēta.

Tikmēr Eiropadomes prezidenta Donalda Tuska izteikums par iespējamo izstāšanos no ES ir no Tuska intervijas Polijas laikrakstā. Viņš arī teic, Polijas šobrīd valdošā partija “Likums un taisnīgums” ir dziļi autoritāra un, visticamāk, mēģinās pamest Eiropas Savienību, ja valsts vairs nesaņems vairāk no ES budžeta, nekā tajā iemaksā. Proti, Polija Eiropas Savienībā pagaidām turas tikai naudas dēļ, uzskata Tusks.

Vērts pieminēt, ka Polija ir vislielākā ieguvēja no ES budžeta – tā saņem apmēram septiņus miljardus eiro gadā. Lielākā iemaksātāja ES budžetā ir Vācija, kas iemaksā 13 miljardus eiro, tad Francija ar astoņiem miljardiem eiro, tai seko izstāšanos no bloka pieteikusī Lielbritānija – nepilnus sešus miljardus eiro.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti