Tusks: Krievija šķeļ Eiropu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Krievijai izdodas vairot šķelšanos Eiropas Savienības dalībvalstu vidū. Piedāvājot dažām valstīm labvēlīgākus tirdzniecības nosacījumus, Maskava kārdina arī citas bloka locekles, lai tās   atsakās no Krievijai noteiktajām ekonomiskajām sankcijām. Eiropadomes prezidents Donalds Tusks atzinis, ka šobrīd ir arvien sarežģītāk saglabāt vienotu nostāju attiecībā uz šo jautājumu.

Aizvakar un vakar noritējušā Eiropas Savienības valstu vadītāju samitā Briselē gan vēl izdevās vienoties, ka pret atsevišķiem Krievijas politiķiem un biznesmeņiem, kā arī dažu nozaru uzņēmumiem vismaz līdz rudenim tiek saglabāti ceļošanas aizliegumi, aktīvu iesaldēšana un citi ierobežojoši  pasākumi, kamēr neradīsies pārliecība, ka Krievija patiesi vēlas panākt mieru Ukrainā. Tikmēr par iespēju pastiprināt spiedienu diskusija palika vēlmju līmenī.

„Eiropas Padomes piekrīt, ka sankcijām jābūt tieši saistītām ar Minskas miera līguma nosacījumu izpildi. Eiropas Savienība arī saglabās gatavību ieviest papildu pasākumus, ja tas būs nepieciešams. Tāpat mums jāatbild Krievijas mestajam izaicinājumam, kad tā izplata dezinformāciju par konfliktu Ukrainā. Savienības augstā pārstāve ārlietās sagatavos stratēģisko komunikācijas plānu,” sacīja Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

Līdz šim sankcijas nav piespiedušas Maskavu nodrošināt, lai Ukrainas separātistu reģions atjaunotu likuma varu vai vismaz veiktu efektīvu starptautisko novērotāju darbību.  Tāpat Krievija noliedz , ka Ukrainā būtu tās regulārā armija. Tusks pēc samita atzina, ka Krievijai izdevies sašķelt  Eiropu un  vairāku valstu valdības   gatavas atstāt Ukrainā iesaldētu vai mēreni ritošu konfliktu apmaiņā pret Krievijas tirgus atvēršanos.

Pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina vizītēm Ungārijā, Kiprā, kā arī pēc Grieķijas un Itālijas premjeru viesošanās Maskavā Krievijas pārtikas uzraugs „Rosseļhoznadzor”  jau pavēstījis, ka varētu  ļaut šo valstu pārtikas  ražotājiem  atsākt piegādes Krievijas tirgum.  Novērotāji atzīst, ka šīs ir pirmās bezdelīgas un diemžēl Maskavas advokātu skaits Eiropas Savienības dalībvalstu vidū var tikai pieaugt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti