Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Karikatūristam robežu nav

Panorāma

Rindā 561 cilvēks, LM slēdz Kauguru filiāli

Tusks cer, ka prezidentūra sekmēs attiecības ar Krieviju

Tusks cer: Latvijas prezidentūras laikā jārisina attiecības ar Krieviju

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks atzina, ka arī drošība būs viens no jautājumiem, kas jārisina Latvijas prezidentūras laikā Eiropā, kā arī norādīja, ka Latvijas prezidentūras laikā būs jārisina attiecības ar Krieviju. 

Lai apspriestu gan aktualitātes, gan turpmākā pusgada Latvijas prezidentūras plānus Eiropadomes prezidents Donalds Tusks piektdien tikās ar Latvijas Valsts prezidentu Andri Bērziņu un premjeri Laimdotu Straujumu („Vienotība”).

Tusks ir bijušais Polijas premjers un tāpat kā Latvijas politiķiem ir jāiejūtas vadošajās prezidentūras lomās, arī Tuskam viņa Eiropas Padomes prezidenta amats ir jauns. Eiropas amatu virsotnē Tusks ir pirmais austrumeiropietis un ir arī pazīstams ar visai asu nostāju pret Krieviju.

„Latvija ir ideāla vieta, kur risināt mūsu attiecības ar Krieviju un austrumu kaimiņiem.  Latvija ļoti atbildīgi un konstruktīvi jau ir strādājusi pie šīs politikas veidošanas,” sacīja Tusks.

Tas ir arī viens no iemesliem, kādēļ Eiropadomes prezidents Latvijas prezidentūru uzskata par sarežģītos apstākļos iesāktu. Bet tā ir arī iespēja parādīt, ka spējam ko panākt gan attiecībā ar austrumu partnerības valstīm, gan ar Krieviju.

„Gribētu nepārprotami uzsvērt – ka Eiropas Savienība neīsteno politiku pret Krieviju. Šīs politikas mērķis ir nodrošināt mierīgu līdzāspastāvēšanu starp Eiropas Savienības valstīm. Tā ir politika, kas prasa no mums kompromisus. Neskatoties uz to, ka Latvijai nākas maksāt augstāku cenu. Taču nav citas izvēles. Eiropas Savienībai ir jāaizstāv savas pamatvērtības un jāgarantē sava drošība,” pauda Tusks.

 Straujuma gan neko par attiecību veidošanu ar Krieviju presei nekomentēja. Vien pieminēja martā gaidāmo samitu par Eiropas Savienības Austrumu partnervalstīm. 

„Par Austrumu partnerību – Latvijas pieeja ir, ka mums ir sešas valstis un pieeja katrai valstij atšķiras, jo pašas valstis atšķiras,” sacīja Straujuma.

Galvenais ir parādīt šī samita laikā, ka Austrumu partnerības valstu un Eiropas Savienības valstu sadarbība ir vērtība pati par sevi un, ka šī sadarbība notiek.

Savukārt Tuska sarunā ar valsts prezidentu Andri Bērziņu spriests arī par Latvijas iekšpolitiku. Bērziņš Latvijas situāciju raksturojis kā stabilu gan saimnieciskajā, gan starpnacionālo attiecību ziņā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt