Tusks atceļ ES samitu par Grieķiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks atcēlis svētdien paredzēto Eiropas Savienības (E)S valstu vadītāju sanāksmi, bet sarunas par Grieķijas  aizdevuma programmu turpināsies eirozonas valstu lokā.

To Tusks svētdien paziņoja sociālajā tīklā „Twitter”, piebilstot, ka Eirogrupas vadītāju sanāksme varētu sākties svētdien dienas vidū un samits ilgs tik ilgi, kamēr nebeigsies sarunas par Grieķiju. Tusks iepriekš ir uzsvēris, ka pēdējā diena ir šodiena.

Raidsabiedrība BBC norāda, ka samits atcelts „ļoti sarežģīto” Grieķijas sarunu dēļ.

Tikmēr pirmie eirozonas finanšu ministri atkal ieradušie sarunu ēkā Briseles Eirocentrā, bet naktī uz svētdienu, pametot sarunu vietu, lielākoties bija nerunīgi.

Eirogrupas vadītājs Jerūns Deiselblūms diskusiju gaitu raksturoja kā ļoti smagu. Viņš žurnālistiem pauda, ka nekas nav beidzies, ir uzticības un finanšu jautājumu problēmas un ka viss turpināsies.

„Uzticība” tiešām ir visbiežāk dzirdams vārds no ministru un arī paša Grieķijas finanšu ministrs Eiklīda Cakalota puses, kurš pārstāv valsti sarunās. Eirogrupa joprojām neesot pārliecināta, ka grieķi savu piedāvājumu arī pildīs. Grieķijas valdība uz Briseli ir atvedusi jaunu, nacionālajā parlamentā apstiprinātu piedāvājumu aizdevumam un nosacījumiem - gan samazināt pensijas, gan celt nodokļus, gan īstenot privatizāciju, gan veikt vēl virkni reformu, kas kreditoru acīs nav pietiekami.

Tikmēr Vācija esot sagatavojusi piedāvājumu Grieķiju uz pieciem gadiem atstādināt no eirozonas, kamēr tā sakārto savas finanses. Savukārt Somijas parlaments paziņojis, ka nepiekritīs nekādām atlaidēm un jauniem darījumiem ar Grieķiju. 

Vēstīts par iepriekšējām Grieķijas sarunām, kas ir pārtrūkušas, tādējādi pēdējais 7 miljardu eiro lielais aizdevums palicis nesaņemts un parāda atmaksas termiņi Starptautiskajam Valūtas fondam sen nokavēti.

Grieķija no aizdevējiem tagad prasa 53,3 miljardu eiro vērtu jaunu palīdzību nākamajiem trim gadiem, ar kuriem palīdzētu sakārtot finanšu situāciju. Lielākā summa nāktu no Eiropas Savienības jaunā Stabilitātes mehānisma, kas ir nesen izveidots fonds, īpaši krīzes gadījumiem, kurā pašas dalībvalstis ir iemaksājušas naudu, savukārt daļu piešķirtu Starptautiskais Valūtas fonds.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti