Turpināsies elektroenerģijas kabeļa «NordBalt» remonts

Šonedēļ un nākamnedēļ turpināsies neplānotie remontdarbi Baltijas valstu un Zviedrijas elektropārvades kabelim "NordBalt", pavēstījusi Lietuvas energokompānija "Lietuvos Energijos Gamyba". Jāpiebilst, ka elektropārvades kabelis, kurš ir kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem Lietuvas elektroapgādes avotiem un arī ir veicinājis būtisku vairumcenu kritumu Latvijas un Lietuvas tirgos, no ierindas izgāja jau pirms nedēļas, un to bija iecerēts atkal ieslēgt darbā jau pagājušās nedēļas beigās.

Kopumā jau pat "NordBalt" elektropārvades kabeļa darbības pirmās nedēļas pilnībā spēja attaisnot tirgus dalībnieku liktās cerības par to, ka elektrības vairumcenas Latvijā un Lietuvā piedzīvos būtisku kritumu. Jo februārī, kad kabelis uzsāka darbu, elektrības vairumcena pret pagājušo gadu samazinājās par aptuveni ceturtdaļu.

Tiesa, eksperti vienlaikus uzsver arī to, ka dažkārt no sabiedrības un politiķiem izskanošie aicinājumi pilnībā paļauties tikai uz importēto elektrību no Skandināvijas ir aplami, jo kopš darbības sākuma kabelis vairāku dienu darbības pārtraukumus ir piedzīvojis jau divreiz.

Šādi darbības pārtraukumi lieljaudas infrastruktūrai ir normāli, tomēr to laikā elektroenerģijas patērētājiem ir jārēķinās ar lielākām elektroenerģijas cenām. Tiesa, iepriekšējās nedēļas laikā straujš elektroenerģijas cenas pieaugums bija vērojams tikai Lietuvā, savukārt Latvijā cenu stabilitāti nodrošināja gan pietiekams pieejamo ražošanas jaudu apjoms, gan arī tīklu caurlaidības ierobežojumi elektropārvades savienojumos ar Lietuvu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti