Turpinās gatavošanās ANO klimata samitam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Apvienoto Nāciju Organizācijas un valstu amatpersonas turpina gatavošanos 23. septembrī paredzētajam klimata samitam. ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs šim pasākumam veltītās sarunās Apvienotajos Arābu Emirātos atkārtoti norādīja, ka klimata pārmaiņas notiek straujāk, nekā paredzēts iepriekš, un valstīm jāapvieno savi pūliņi problēmas risināšanai.

“Mēs esam šeit, jo pasaule saskaras ar nopietnu ārkārtas situāciju klimata jomā. Klimata pārmaiņas notiek tagad, un tās skar mūs visus. Tās pat notiek ātrāk, nekā paredzēja vadošie pasaules zinātnieki, un apsteidz mūsu centienus. Klimata izmaiņas patiešām notiek straujāk,” stāstīja Gutērrešs. 

Viņš sanāksmē aicināja visu zemju līderus līdz septembra ANO samitam vai līdz nākamā gada decembrim sagatavot plānu, kā 10 gadu laikā samazināt siltumnīcas efektu radošo gāzu izmešus par 45%, bet 30 gadu laikā nodrošināt tā dēvēto nulles emisiju.

Gutērrešs aicināja nezaudēt laiku, jo zinātnieki brīdina, ka situācija pasliktinās. Pagājušajā nedēļā eksperti publiskoja pētījumu par strauju Himalaju kalnu ledāju kušanu, kas var radīt nopietnas ūdensapgādes problēmas Centrālajā, Dienvidu un Austrumu Āzijā. Straujāk nekā paredzēts kūst arī Arktikas ledāji, un novērojamas citas trauksmainas tendences. Ja valstis neizpildīs Parīzes klimata vienošanos un neveiks papildu pasākumus, līdz gadsimta beigām vidējā planētas gaisa temperatūra var palielināties par 3 grādiem pēc Celsija skalas, un tam būs katastrofālas sekas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti