Tūristu kuģa katastrofā Ungārijā septiņi bojāgājušie

Donavas upē Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā trešdienas vakarā apgāzies un nogrimis upes kruīzu kuģis. Katastrofā gājuši bojā septiņi cilvēki, bet upuru skaits var pieaugt.

Ungārijas mediji ziņo, ka katastrofa notika ap plkst.22 pēc vietējā laika pie Margitas tilta netālu no parlamenta ēkas pilsētas centrā. Kuģis “Nāra” ar 33 tūristiem no Dienvidkorejas un diviem vietējiem apkalpes locekļiem bija devies izbraukumā pa populāru Donavas daļu un sadūrās ar citu kuģi.  

Budapeštā patlaban notiek vērienīga glābšanas operācija, kuras gaitā izdevies izglābt septiņus cilvēkus, bet 21 persona ir bez vēsts pazudusi.

Pēc sadursmes ar lielāku Šveices kompānijai piederošu kruīza kuģi,  tūristu kuģis apgāzās un nogrima vien dažu sekunžu laikā. Tajā brīdī uz kuģa atradās 30 tūristi, divi gidi, fotogrāfs un divi apkalpes locekļi. Pasažieri un gidi bija no Dienvidkorejas, bet apkalpes locekļi bija vietējie.

Meklēšanas darbi ar laivām, nirējiem, starmešiem un radariem ilga visu nakti vairāku kilometru garumā. Pēc vieniem naktī, izmantojot sonāru, netālu no Margitas tilta atrada kuģa vraku.

Glābšanas darbi turpinās arī ceturtdien – pazudušos meklē ūdenslīdēji. Tomēr pēdējās nedēļas stiprā lietus dēļ upē cēlies ūdens līmenis, kas meklēšanu apgrūtina. Un jo ilgāks laiks pagājis, jo vairāk cilvēkus aiznesusi straume, tāpēc glābējiem nav lielas cerības atrast vēl kādu izdzīvojušo.

Glābēji apgalvo, ka nav lielu izredžu atrast vēl kādu izdzīvojušo.

Nav skaidrs, kas izraisīja sadursmi. Policija to noskaidros kriminālizmeklēšanā. Viena no versijām ir pēkšņa tūristu kuģa virziena maiņa. Lai noskaidrotu lietas apstākļus, policija iztaujāja arī Šveices kuģa kapteini.

Donavā šāda avārija ir rets gadījums, jo lai arī upes satiksme ir blīva, visi kruīzi parasti norit droši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti