Tūrisma uzņēmumi aicina ES vienoties par ierobežojumu politiku

Eiropas ceļojumu un tūrisma nozares uzņēmumi aicina Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis steidzami vienoties par saskaņotiem ceļošanas ierobežojumiem. Covid-19 pandēmijas dēļ pieņemtie atšķirīgie lēmumi neļauj atgūties no smagās krīzes.

Eiropas Tūrisma manifesta alianse informēja, ka šā gada vasarā ceļotāju aktivitāte pazeminājās līdz rekordzemai atzīmei. Jūlijā viesnīcu noslogojumu līmenis bija 26,5% jeb par 66% mazāks nekā pērn.

Piecos populārākajos Eiropas galamērķos – Francijā, Vācijā, Apvienotajā Karalistē un Nīderlandē – iekšzemes ceļojumu skaits samazinājās par 60%, bet Spānijā pat par 78%. Alianse aicina pārdomāti un ātri atjaunot ceļošanas iespējas bloka dalībvalstu teritorijā, kā arī Apvienotajā Karalistē un Šveicē.

Eksperti norādīja, ka nav lietderīgi ierobežot ceļošanu visā valstī, ja Covid-19 izplatās tikai konkrētos reģionos.

Alianse vienlaikus atzinīgi vērtēja Eiropas Komisijas un ES prezidējošās Vācijas centienus uzlabot pārrobežu ceļošanas koordināciju un atjaunot Šengenas zonas vienotību.  

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Dažus mēnešus vēlāk – vasarā – Eiropā bija vērojama infekcijas izplatības mazināšanās, kas ļāva atcelt virkni stingro ierobežojumu. Tomēr septembra vidū PVO brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti