Kad Krievija iebruka Krimā, Ukrainas armija nebija gatava pretoties Krievijas agresijai, norādīja Turčinovs.
Ziņots, ka 1.martā Krievijas Domes augšpalāta apstiprināja Krievijas prezidenta Vladimira Putina priekšlikumu dot atļauju Krievijai ieiet Ukrainas teritorijā. Sākotnēji Krievija anektēja Krimu, ko, pēc Krievijas skatījuma, oficiāli leģitimēja referendums 16.martā par Krimas pievienošanos Krievijai. Pēc tam Krievija koncentrēja savu karaspēku pie Ukrainas robežām, taču armija robežu nešķērsoja. Tā vietā Ukrainā ieplūda, pēc Ukrainas un Rietumvalstu paustā, Krievijas apmaksāti algotņi jeb kaujinieki, kuri, sevi uzdodot par separātistiem, centās no Ukrainas atšķelt Doņeckas, Luganskas un sākotnēji arī Harkovas apgabalus.
Turčinovs norādīja, ka Ukraina gaidīja Krievijas iebrukumu.
„Kaut kur 10 reizes mēnesī mūsu specdienesti ziņoja, ka iebrukuma laiks jau ir noteikts – parasti tas bija trijos, četros no rīta. Mēs sēdējām komandpunktā kaujas gatavībā… armijas daļas gatavojās atklātam karam ar mūsu austrumu kaimiņu. Bet tas nenotika. Domāju, ka Maskava gaidīja mūsu kļūdas,” sacīja Turčinovs.
Tomēr iebrukumam Krimā Ukrainas armija nebija gatava. „Krievija pieteica karu, sākās Krimas okupācija. Krievija izvēlējās veiksmīgu laiku: aizsardzības ministrs pirmajās dienās man ziņoja, ka mēs varam pretstatīt tikai 5000 cilvēku no visas Ukrainas,” atminējās Turčinovs.
Arī šobrīd Krievijas armijas daļas aizvien ir pie Ukrainas robežas. Tiesa, pēdējās nedēļās vairs neizskan ziņas par atklāta un tieša Krievijas iebrukuma iespējamību Ukrainā.