Turcijas varas iestādes turpina veikt masveida arestus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Turcijas varas iestādes aizdomās par terorismu ir aizturējušas vairāk nekā pusotru tūkstoti cilvēku. Aptuveni 500 no viņiem ir arestēti. Vairums šo cilvēku tiek turēti aizdomās par saistību ar garīdznieka Gulena kustību, ko Turcija uzskata par teroristisku organizāciju. Citi tiek pārmesta saikne ar kurdu nemierniekiem un islāma teroristiem. Tāpat tiek veikta izmeklēšana pret aptuveni 10 000 sociālo mediju lietotāju aizdomās par terorisma atbalstīšanu.

Turcijas varas iestādes turpina veikt masveida arestus. Tikai aizvadītajā nedēļas nogalē tika aizturēti un nopratināti 1682 cilvēki. No tiem 516 tika arestēti. Šādi masveida aresti tika uzsākti pēc neveiksmīgā valsts apvērsuma mēģinājuma šā gada jūlijā. Turcijas varas iestādes uzskata, ka aiz tā ir stāvējis ASV dzīvojošais sludinātājs Fetula Gulens un viņa atbalstītāji. Gulens savu saistību noliedz.

Kopš neveiksmīgā apvērsuma cietumā ir nonākuši tūkstošiem cilvēku, kuri tiek turēti aizdomās par dalību varas gāšanā vai atbalstu tam. Daudzi skolotāji, tiesneši, prokurori, diplomāti un karavīri tika atlaisti no amata. Tāpat regulāri tiek veiktas kratīšanas dažādu laikrakstu redakcijās un tiek aizturēti varai nelojālie žurnālisti. Kopumā kopš jūlija ir slēgti 150 izdevumi un arestēti 140 žurnālisti.

Vēl pret 10 000 sociālo mediju lietotāju tiek veikta izmeklēšana aizdomās par terorisma atbalstīšanu internetā. Turcijas Iekšlietu ministrija ir sacījusi, ka šādi soļi esot nepieciešami, lai izskaustu apvērsuma atbalstītājus.

Arī starp šajās brīvdienās aizturētājiem un arestētajiem cilvēkiem lielākā daļa tiek turēja aizdomās par saikni ar Gulena kustību. Turcijas varas iestādes to dēvē par teroristisko organizāciju. Tāpat 78 cilvēki tika arestēti par saikni ar kurdu nemierniekiem un vēl 12 par piederību "Islāma valstij".

Turcijas varas iestādes uzskata, ka bruņotie kurdu nemiernieki ir vainojami nesenā sprādziena organizēšanā, kas aiznesa 13 cilvēku dzīvību un ievainoja vēl 55. Paziņojumā medijiem decembra vidū tika norādīts, ka šis sprādziens ir saistīts arī ar notikumiem Sīrijā un Irākā.

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans pēdējā laikā ir sācis spēlēt vēl aktīvāku lomu Sīrijas konflikta risināšanā. Kopā ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu viņš mēģina panākt jaunu miera sarunu uzsākšanu. Turklāt tajās netiktu pārstāvēta nedz Apvienoto Nāciju Organizācija, nedz Amerikas Savienotās Valstis.

Sarunas ir paredzēts sarīkot Kazahstānas galvaspilsētā Astanā. To pirmdien ir apstiprinājis Kazahstānas prezidents Nursultans Nazarbajevs, kurš bija viesojies Sanktpēterburgā. Ir paredzams, ka sarunās piedalīsies Sīrijas prezidents Bašars al Asads, Kazahstānas, Krievijas un Irānas vadītāji, kā arī citas konfliktā iesaistītās puses.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti