Turcijas prezidents Alžīrijā apspriedīs konfliktu Lībijā

Turcijas prezidents Radžips Tajips Erdogans 26. janvārī viesosies Alžīrijā, lai runātu par konfliktu Lībijā. Alžīrijas prezidents Abdelmadžids Tebune netika ielūgts uz Lībijas miera konferenci Berlīnē, tomēr viņš pozicionējis savu valsti kā svarīgu spēlētāju sarunās par mieru Lībijā. Tāpat Erdogans cenšas vairot ietekmi kontinentā, vairojot dabas resursu ieguvi.

Erdogans Alžīrijā apspriedīs konfliktu Lībijā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Ar vizīti Lībijas kaimiņvalstī Alžīrijā Turcijas prezidents Radžips Tajips Erdogans šodien uzsāks vairāku dienu ceļojumu par Āfriku, vēlāk apmeklējot arī Gambiju un Senegālu. Galvenais sarunu temats starp Erdoganu un Alžīrijas prezidentu Abdelmadžidu Tebunu būs konflikts Lībijā. Šonedēļ Alžīrā konfliktu apsprieda Alžīrijas, Ēģiptes, Tunisijas un Čadas ārlietu ministri.

Erdogana vizīte Āfrikā notiek arī laikā, kad Ankara mēģina vairot savu ietekmi kontinentā. Ankaras tirdzniecība ar Āfrikas partneriem pērn pieaugusi par 12%. Nesen Turcija parakstījusi vienošanos ar kontinenta iekšzemē esošo Nigēru par derīgo izrakteņu izpētes pasākumiem šajā Rietumāfrikas valstī. Tāpat Turcijai ir ciešas saites ar Somālijas pussalas reģionu, precīzāk, tieši Somāliju. Šī valsts, kurā Turcijai ir spēcīga militārā un ekonomiskā ietekme, jau esot aicinājusi Ankaru veikt naftas izpētes darbus Somālijas krastos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti