Turcijas dienvidaustrumos pie policijas iecirkņa nograndis sprādziens; astoņi bojāgājušie

Turcijas dienvidaustrumos Džizres pilsētā pie policijas iecirkņa nograndis spēcīgs sprādziens, saskaņā ar drošības dienestu informācijas rezultātā gājuši bojā astoņi policisti, vēl 45 cilvēki ievainoti, vēsta AFP.  Varas iestādes notikušajā vaino Kurdistānas strādnieku partijas atbalstītājus. 

Lielākā policijas ēkas daļa ir sagrauta. Vietējie mediji, atsaucoties uz aculieciniekiem, vēsta, ka uzsprāgusi automašīna.  Cietušas arī ēkas blakus iecirknim, dažos izcēlies ugunsgrēks.

Šis uzbrukums noticis tikai dažas dienas pēc Turcijas militārās operācijas Sīrijas ziemeļos, kura bez grupējuma "Islāma valsts" kaujiniekiem, bija vērsta arī pret kurdiem.  

Turcijas varas iestādes paziņoja, ka šis uzbrukums, kuru atbalstīja gan Sīrijas brīvās armijas kaujinieki, gan ASV gaisa spēki, ir bijis vērsts gan pret grupējumu „islāma valsts”, gan arī pret Sīrijas kurdiem no grupējuma Kurdu Demokrātiskās vienotības partija. Līdzīgi kā Kurdistānas Strādnieku partija, arī šis Sīrijas kurdu grupējums tiek pieskaitīts teroristiem. Ankara ir solījusi darīt visu iespējamo, lai Kurdistānas Strādnieku partiju likvidētu, norādot, ka nekādas sarunas ar kurdiem nebūs iespējamas, līdz grupējums nebūs pilnībā atbruņojies.

Džizre ir nabadzīga pilsētiņa netālu no Sīrijas robežas un pēdējo mēnešu laikā, cīnoties ar kurdu kaujiniekiem, Turcijas varas iestādes šeit vairākkārt noteikušas komandantstundu. Raidsabiedrība BBC norāda, ka lielākā daļa Džizres iedzīvotāju ir kurdi. 2015.gadā pilsētā notika plaša policijas operācija pret kurdu kaujiniekiem.

Pēc tam, kad pagājušā gada jūlijā tika lauzts divus gadus ilgušais pamiers, Kurdistānas strādnieku partijas spēki regulāri veikuši uzrukumus Turcijas drošības spēkiem. Atbildot uz šiem uzbrukumiem, savas operācijas ir veikuši arī Turku drošības spēki un sadursmēs dzīvību ir zaudējuši jau simtiem cilvēku.

Gan ANO, gan cilvēktiesību organizācijas ir pieprasījušas veikt izmeklēšanu par izskanējušajām ziņām, ka Turcijas uzbrukumos ir nogalināti vairāk nekā 100 civiliedzīvotāji, kuri bija meklējuši patvērumu pagrabos. Turcijas varas iestādes gan šo informāciju kategoriski noraida.

Uzbrukums bijis vērsts pret policijas kontrolposteni. Lai arī pagaidām nav zināms, kurš šajā uzbrukumā vainojams, Turcijas mediji vainu uzvēluši valstī aizliegtajam grupējumam Kurdistānas Strādnieku partija.

Sīrijas kurdu kaujiniekiem atbalstu ir sniegušas Amerikas Savienotās Valstis, uzskatot kurdus par vieniem no svarīgākajiem sabiedrotajiem cīņā pret “Islāma valsti”. ASV viceprezidents Džo Baidens gan bija paziņojis, ka šāda palīdzība kurdiem tiks atņemta, ja viņi turpinās savas aktivitātes uz Rietumiem no Eifratas upes.

Atsevišķi eksperti uzskata, ka pēdējo dienu operācijas Sīrijas ziemeļos patiesībā ir bijušas vērstas tieši pret kurdiem, jo ne Turcija, ne Sīrijas vadība nav ieinteresētas kurdu panākumos. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti