Turcijas bijušais premjers Davutoglu paziņo par jaunas partijas dibināšanu

Bijušais Turcijas premjerministrs Ahmets Davutoglu piektdien paziņoja par jaunas politiskās partijas dibināšanu trīs mēnešus pēc tam, kad izstājās no sava kādreizējā domubiedra Redžepa Tajipa Erdogana vadītās valdošās Taisnīguma un attīstības partijas (AKP).

Davutoglu Ankarā paziņoja, ka jaunās partijas nosaukums ir Nākotnes partija ("Gelecek Partisi"). "Šodien mēs dibinām partiju, sakot: "Nākotne pieder mūsu tautai, nākotne pieder Turcijai"," viņš sacīja.

Turcijas prezidenta Erdogana ilggadējā līdzgaitnieka Davutoglu aiziešana no AKP septembrī bija liels trieciens gan Erdoganam, gan partijai kopumā.

Šķelšanos AKP rindās izraisīja partijas neveiksme martā notikušajās pašvaldību vēlēšanās, jo īpaši ekonomikas centros un lielajās pilsētās.

Aprīlī Davutoglu pauda retu un skarbu kritiku AKP, par sliktajiem vēlēšanu rezultātiem vainojot partijas aliansi ar ultranacionālistiskajiem spēkiem.

Kad partija sāka vērsties pret Davutoglu un citiem to kritizējošiem biedriem, mudinot viņu izslēgšanu, bijušais premjers septembrī paziņoja par izstāšanos no AKP.

Tolaik preses konferencē Davutoglu sacīja, ka uzņemas "vēsturisku atbildību" veidot "jaunu politisku kustību un uzsākt jaunu ceļu".

Viņš pauda, ka nav iespējams turpināt strādāt pašreizējā AKP vadībā, kas jebkādu kritiku partijas iekšienē uztver kā "valsts nodevību".

Gada nogalē gaidāma arī kādreizējā vicepremjera Ali Babadžana jaunās partijas dibināšana. Viņš ir viens no AKP dibinātājiem, bet jūlijā izstājās no partijas, sakot, ka atšķiras viņa un partijas vērtības.

Pagaidām nav skaidrs, cik lielu daļu vēlētāju atbalsta varētu iegūt bijušo AKP biedru veidotās partijas, tomēr Turcijas prezidenta uzbrukumi saviem bijušajiem sabiedrotajiem var kaitēt valdošajai partijai vēlēšanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti