Panorāma

Volodimirs Zelenskis Londonā lūdz kara aviāciju

Panorāma

Panorāma

Zemestrīcēs cietušajos apgabalos trūkst pārtikas

Turcijā zemestrīcē cietušajos apgabalos trūkst pārtikas 

Turcijā zemestrīces izpostītajos apgabalos gaida gan glābēju palīdzību, gan daudzviet arī sāk pietrūkt pirmās nepieciešamības preču un pārtikas. Palīdzība kavējas, bet pārtikas krājumi būtiski sarukuši, jo sagruvušas noliktavas un veikali. 

Desmitiem cilvēku gaida rindā pie vietējās maiznīcas Kahramanmarašas pilsētā, lai iegādātos pitas maizi. Daudziem tā ir vienīgā iespēja iegādāties pārtiku, jo veikali un noliktavas ir cietušas zemestrīcē, kas izraisījis lielu pārtikas produktu trūkumu Turcijas un Sīrijas pierobežā. Tomēr arī maiznīcu īpašnieki kļūst bažīgi, jo miltu krājumi sāk izsīkt, bet piegādes joprojām nepienāk. 

"Mums vajag miltus! Šeit nekur nav miltu. Cilvēki ir izmisumā, arī es kļūstu izmisis. Mēs darīsim, ko varēsim, lai palīdzētu cilvēkiem pēc iespējas ilgāk," sacīja maiznīcas īpašnieks.

Cilvēki stāsta, ka kopš zemestrīces nav saņemta palīdzība ne no pašvaldības, ne citām iestādēm:

Mēs esam izsalkuši jau trīs dienas. Mūsu pašvaldība un citas iestādes vēl līdz šim nav palīdzējušas. Es vēršos pie varasiestādēm, es vēlos, lai mūsu balsis tur sadzird. Mūsu bērni un ģimenes ir izmisumā, mēs salstam šajā aukstumā, bet nedrīkstam pat ieiet savās mājās.

Mums ir nepieciešams viss. Mums nav telts, mums nav plītiņas, mums nav nekā. Mūsu bērni cieš. Mēs visi izmirkstam šajā lietū, un bērni ir laukā šajā aukstumā. Mēs nenomirām no bada vai zemestrīces, bet mēs nomirsim no aukstuma.

Tomēr citviet, kur glābēji meklē zemestrīcē izdzīvojušos, atrodas kāda pārpildīta kafejnīca. Tās īpašnieks piedāvā bezmaksas ēdināšanu visiem kaimiņiem, kuri palikuši bez pajumtes vai pavada kafejnīcā visu dienu, gaidot ziņas par pazudušajiem tuviniekiem. Kopš zemestrīces viņš ir apkalpojis jau 1500 cilvēkus.

KONTEKSTS:

Naktī uz pirmdienu, 6. februārī, 4.17 pēc vietējā laika notika 7,8 magnitūdu zemestrīce ar epicentru 33 kilometrus uz ziemeļiem no Turcijas pilsētas Gaziantepas. Vēlāk sekoja vairāki stipri pēcgrūdieni, bet pēcpusdienā – vēl viena zemestrīce. Zemestrīce skāra arī Sīriju.

Gājuši bojā un cietuši vairāki tūkstoši cilvēku. Zem sagruvušo ēku drupām joprojām atrodas tūkstošiem cilvēku, kuru glābšanas un meklēšanas darbos ir iesaistījušies vietējie un ārvalstu speciālisti.

Nopostītas tūkstošiem ēku, kā arī cietis UNESCO piemineklis.

Turcijā zemestrīces nav reta parādība, taču šī ir viena no lielākajām valsts vēsturē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti