Turcijā uzspridzina divus auto un uzbrūk armijas kolonnai; ir bojāgājušie

Divās mīnētu auto eksplozijās ceturtdien, 18.augustā, pie policijas iecirkņiem dažādās Turcijas pilsētās seši cilvēki gājuši bojā, bet vairāk nekā 200 ievainoti. Vēlāk notika uzbrukums arī armijas kolonnai, kurā nogalināti vairāki karavīri. Visos uzbrukumos Turcijas varas iestādes tur aizdomās bruņoto kurdu separātistu grupējumu “Kurdistānas strādnieku partija”.

Vienlaikus Turcijā notiek ieslodzīto priekšlaicīga atbrīvošana no cietumiem. Plānots izlaist kopumā 38 000 ieslodzīto, kuri pastrādājuši noziegumus līdz jūlija sākumam.

Tomēr tā neesot amnestija un neskars notiesātos par slepkavību, terorismu un valsts drošības apdraudēšanu, kā arī tūkstošiem ieslodzīto par līdzdalību 15. jūlija apvērsuma mēģinājumā.

"Mēs esam ļoti laimīgi. Mēs atgriežamies savās ģimenēs. Tās bija mūsu ģimenes, kas tika sodītas. Mēs cietumā neko nedarījām, bet ģimenes cieta," norāda atbrīvotais ieslodzītais Emra Pasa Alisojs.

Kā norāda kritiķi, ieslodzīto atbrīvošana notiek tādēļ, ka Turcijas cietumi jau ir pārpildīti, varas iestādēm arvien turpinot aizturēt iespējamos puča dalībniekus.

Jau otro reizi šonedēļ Turcijas policija īstenojusi reidus pret uzņēmumiem, kuriem pārmet sadarbību ar puča organizēšanā vainoto garīdznieku Fetullu Gilenu. Jaunākās operācijas ietvaros Turcijas prokuratūra izdevusi orderus 187 personu aizturēšanai.

Kopumā pēc puča tika aizturēti jau vairāk nekā 40 000 cilvēku, izraisot nosodījumu Rietumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti