Turcija un Irāna apņemas tikt galā ar nesaskaņām

Turcijai un Irānai, kas Sīrijas karā atbalsta pretējās puses, ir jāstrādā pie „kopīgas perspektīvas,” lai izbeigtu konfliktus reģionā, ar šādu paziņojumu sestdien klajā nāca Turcijas premjers Ahmets Davutoglu vizītes laikā Teherānā, dažas dienas pirms ANO plānotās Sīrijas miera sarunu atsākšanas. 

Kaut Ankarai un Teherānai ir pretēji uzskati par Sīrijas konfliktu, abas spējušas saglabāt labas divpusējās diplomātiskās attiecības un pēc starptautisko sankciju mīkstināšanas pret Irānu arī lūko paplašināt ekonomisko sadarbību.  

Ankarai un Teherānai „var būt atšķirīgi uzskati”, bet tās nevar mainīt savu vēsturi vai ģeogrāfisko novietojumu, vizītes laikā Irānā paziņoja Turcijas premjers Ahmets Davutoglu.

Kopīgajā preses konferencē arī Irānas viceprezidents Ešags Džahandžiri pauda, ka ir „nesaskaņas attiecībā uz dažiem reģionālajiem jautājumiem”, bet abas puses ir „apņēmušās tikt galā ar šī nesaskaņām, lai reģionā sasniegtu stabilitāti”.

Irāna, kā arī Krievija, atbalsta Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu, kamēr Turcija ir viena no asākajām Asada kritiķēm, pieprasa viņa atkāpšanos un atbalsta opozīcijas kaujinieku grupējumus.

Jau nedēļu Sīrijā ir spēkā ugunspārtraukšanas režīms starp valdības un vadošo opozīcijas grupu spēkiem. ANO cer, ka pamiers būs pozitīvs grūdiens miera sarunu atsākšanai Ženēvā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti