Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Baltkrievu sportiste Cimanouska ieradusies Polijā

Grieķiju plosa ugunsgrēki

Turcijā un Grieķijā plosās plaši ugunsgrēki

Turcija un Grieķija turpina smagu cīņu ar plašiem ugunsgrēkiem. Turcijā ugunsdzēsēji dzēš ugunsgrēkus valsts dienvidos, savukārt Grieķijā ugunsdzēsēji turpina cīņu ar diviem plašiem ugunsgrēkiem, no kuriem viens plosās Evijas salā, bet otrs netālu no olimpisko spēļu rašanās vietas Olimpijas.

Varas iestādes gan apgalvo, ka kultūras pieminekļi pagaidām ir drošībā, taču cīņa ar liesmām arvien turpinās.

Kopīga nelaime abām sāncensēm

Grieķijā kopš 28. jūlija izcēlušies vairāk nekā 100 ugunsgrēku, bet Turcijā – aptuveni 180.

Abas nesamierināmās sāncenses Turcija un Grieķija šonedēļ ir vienotas cīņā pret postošo dabas katastrofu – plašiem savvaļas ugunsgrēkiem, kas pārņēmuši vairākus šo valstu reģionus.

Spēcīgo ugunsgrēku izcelšanās tiek saistīta ar klimata pārmaiņām. Turcijā turpinās cīņa ar postošākajiem ugunsgrēkiem kopš 2008. gada. Tie plosās valsts dienvidos, kur nodegušas simtiem ēku, tūkstošiem cilvēku bijuši spiesti evakuēties.

Astoņi cilvēki zaudējuši dzīvību, bet vairāki desmiti tikuši hospitalizēti. Muglas provinces ugunsdzēsējiem, pateicoties lidmašīnām, pēdējā mirklī izdevās apturēt liesmas no spēkstacijas sasniegšanas. Tika evakuēts gan spēkstacijas personāls, gan vietējā ciema iedzīvotāji, kopskaitā – vairāki simti cilvēku. Provincē kopumā evakuēti 16 000 cilvēku un nopostītas aptuveni 2000 ēku.

Turcijas opozīcija pārmet valdībai, ka tā nav izmantojusi visas ugunsdzēsības lidmašīnas, kas ir tās rīcībā, un sabiedrībā pieaug neapmierinātība ar valdības reakciju uz postošajiem ugunsgrēkiem, kas pašreiz plosās valsts dienvidos.

Ugunsgrēks apdraud Olimpiju

Pēdējos trīsdesmit gados lielākais karstums un sausums arī Grieķijā turpina veicināt postošos ugunsgrēkus. Grieķijā ugunsdzēsēji cīnās ar diviem plašiem ugunsgrēkiem, no kuriem viens plosās Egejas jūrā, Evijas salā. Tur liesmas nopostījušas vismaz 150 ēku un ielenkušas vairākus ciematus.

Spēcīgā vēja dēļ šodien liesmu dzēšanā Evijas salā lidaparātus nav bijis iespējams izmantot. Ar ugunsgrēkiem šajā salā cīnās vairāk nekā 160 ugunsdzēsēju, trīs lidmašīnas un trīs helikopteri, kā arī citas vienības.

Otrs ugunsgrēks apdraud Olimpiju – olimpisko spēļu rašanās vietu. Šo teritoriju 2007. gadā jau izpostīja ugunsgrēki, kuros gāja bojā desmitiem cilvēku. Netālu no Olimpijas ar ugunsgrēku cīnās vairāk nekā 170 ugunsdzēsēju, tiek izmantotas aptuveni 50 ugunsdzēsēju mašīnas, seši helikopteri un lidmašīna.

Olimpija šajā sezonā parasti ir pilna ar tūristiem, bet tagad evakuēti gan viesi, gan sešu tuvējo ciematu iedzīvotāji.

Grieķiem palīgā devušās Francija un Kipra, kas atsūtījušas gan ugunsdzēsējus, gan nepieciešamos materiālus.

“Mūsu uzdevums ir cīnīties ar uguni līdz pat vissīkākajai oglei. Mums ir jāapdzēš pat neliela kūlas aizdegšanās. Varbūt šobrīd šķiet mierīgi, bet tā nebūs, ja neapdzēsīsim pašu mazāko dzirksteli,” stāsta Krisiloss Krisilio, ugunsdzēsējs no Kipras.

Svelme turpināsies līdz svētdienai

Uguns skartajās teritorijās pie Olimpijas ieradies arī Grieķijas premjerministrs Kiriaks Micotakis, kurš apmeklēja arī ugunsdzēšanas koordinācijas centru.

Premjerministrs atzina, ka valsti ir piemeklējusi neredzēti liela ekoloģiskā krīze un arī turpmākās dienas solās būt grūtas, jo paredzams, ka spēkā pieņemsies vējš, kas palīdz liesmām izplatīties, un arī lielais karstums negrasās atkāpties.

Uguns liesmas netaupa nedz mežus, nedz saimniecības – mājas, automašīnas, un ugunsgrēku smogs ir jūtams arī Grieķijas galvaspilsētas Atēnu centrā.

Grieķija nolēmusi pastiprināt armijas iesaisti ugunsgrēku novērošanā un ugunsgrēku dzēšanā gan no gaisa, gan uz zemes.

Karstuma vilnis, ko Grieķijas varas iestādes raksturojušas kā spēcīgāko kopš 1987. gada, ilgst jau vairāk nekā nedēļu. Tiek prognozēts, ka lielā svelme, sasniedzot 45 grādus pēc Celsija, ilgs vismaz līdz svētdienai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt