Turcijā turpina vajāt apvērsuma mēģinājumā aizdomās turamos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Kārtējā policijas operācija notikusi Turcijā, šoreiz veiktas kratīšanas Stambulas tiesās. Turpinot vajāt aizdomās turamos apvērsuma mēģinājumā, Turcijas varas iestādes vienlaikus pieprasa lielāku atzinību no Rietumiem.

Turcijas policija veikusi kratīšanas trīs Stambulas tiesās, mēģinot notvert vēl 173 personas, kas varētu būt saistītas ar neveiksmīgo 15. jūlija apvērsuma mēģinājumu.

No tiem pirmdien, 15.augustā, notikušajos reidos aizturēta lielākā daļā jeb 136 cilvēki. Šī un vēl vairākas citas operācijas ir daļa no valdības centieniem apkarot valstī trimdā ASV dzīvojošā musulmaņu garīdznieka Fetullas Gilena kustību. Tieši viņu Ankara apsūdzējusi puča sarīkošanā.

Vienlaikus Vācijas lielākā kurdu organizācija pauž bažas, ka Turcijā notiekošās tīrīšanas un situācijas pasliktināšanās var izraisīt jaunu konfliktu starp valsts drošības spēkiem un kurdu separātistu bruņoto grupējumu „Kurdistānas strādnieku partija”. Tas savukārt var pamudināt Turcijas kurdus doties bēgļu gaitās uz Vāciju. Kā apliecinājums šīm bažām, pirmdien kurdu apdzīvotajā pilsētā Dijarbakirā pie policijas iecirkņa tika uzspridzināts mīnēts auto. Starp upuriem ir divi policisti un mazs bērns. Vēl 25 cilvēki ievainoti.

Tikmēr Turcijas ārlietu ministrs Mevlits Čavušoglu intervijā Vācijas presē kārtējo reizi kritizējis Rietumu attieksmi pret Ankaru. Kā sacījis Čavušoglu, „tā vietā, lai palīdzētu Turcijai, Eiropas valstis pazemo mūs”. Viņš atkārtojis Ankaras prasību, lai apmaiņā pret imigrācijas plūsmas ierobežošanu ES ieviestu bezvīzu režīmu Turcijas pilsoņiem. Pēc ministra vārdiem, ja bezvīzu režīms netiks ieviests oktobrī, vienošanās par bēgļiem tiks lauzta.

Jau ziņots, ka 15.jūlija vakarā Turcijas lielākajās pilsētās - Ankarā un Stambulā - sākās militāra apvērsuma mēģinājums, kuru apturēja valdības spēki. Dzīvību zaudēja vairāk nekā 260 cilvēku.

Līdz šim aizturēti, atlaisti vai atstādināti no amatiem ap 60 000 cilvēku, viņu vidū gan militārpersonas, gan arī tiesneši, gan skolotāji, universitāšu pasniedzēji un žurnālisti.

Pēcāk tika paziņots, ka Turcijā uz laiku ieviests ārkārtas stāvoklis un daļēji tiek apturēta Eiropas Cilvēktiesību konvencijas darbība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti