Turcija sola turpināt cīņu pret Sīrijas kurdu kaujiniekiem

Turcija turpinās cīņu pret Sīrijas kurdu kaujiniekiem, kurus atbalsta ASV. Ankara arī norādījusi, ka nav atšķirības starp “Daīš’”  jeb „Islāma valsts” vai kurdu Tautas aizsardzības vienības kaujiniekiem, jo teroristi nevar būt jūsu partneri un sabiedrotie. Šādi Turcija reaģēja uz ASV prezidenta Donalda Trampa draudiem sagraut valsti ekonomiski, ja tā turpinās uzbrukt kurdiem pēc Savienoto Valstu spēku atvilkšanas.

Turcija sola turpināt cīņu pret Sīrijas kurdu kaujiniekiemHardijs Ventnieks

  Ar paziņojumu klajā nāca Turcijas prezidenta preses sekretārs Ibrahims Kalins, sociālā tīklā „Twitter” uzsverot, ka Ankara nevēlas, lai attiecības ar Vašingtonu aizēnotu terorisma propaganda, un tā vietā aicina turpināt ievērot pašreizējās stratēģiskās abu pušu saistības.

  Turcijas prezidenta pārstāvis arī vērsa uzmanību uz to, ka par spīti atsevišķām kurdu vienībām, kuras ieņēma svarīgu lomu Sīrijā karā pret „Islāma valsti”, Sīrijas kurdu Tautas aizsardzības vienību kaujiniekus Ankara uzskata par Kurdistānas Strādnieku partijas atzaru. Tādējādi abi bruņotie separātistu grupējumi Turcijā ir ārpus likuma.

  Vienlaikus Kalins piebilda, ka Turcija cīnās pret terorismu un tas automātiski nenozīmē, ka Ankara visus Sīrijas kurdus pielīdzina Kurdistānas Strādnieku partijai. Turcijas prezidenta pārstāvis uzsvēra, ka, šādi uzskatot, tiek pieļauta „liktenīga kļūda”.

  Turpretī Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps ir ne tikai brīdinājis Turciju, bet arī kurdus, lai viņi neprovocējot Ankaru.

  ASV gatavojas atvilkt savus spēkus no Sīrijas, tādējādi kurdi, kas ir Savienoto Valstu sabiedrotie, paliktu bez aizsardzības. Baltā nama saimnieks sola ekonomiski vērsties pret Turciju, ja tā pēc ASV spēku atvilkšanas no Sīrijas  turpinās uzbrukt kurdu vienību kaujiniekiem. Tramps arī vēlas, lai Sīrijā tiktu izveidota 30 kilometru liela drošības zona.

  Lai arī ASV prezidenta lēmums atvilkt 2000 karavīru no Sīrijas izraisīja satraukumu gan amatpersonu vidū Vašingtonā, gan pārsteidza sabiedrotos, pati karaspēka izvešana notiks lēni. Kā paskaidroja ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo, process notiks nesteidzīgi, lai garantētu, ka „turki neslaktē kurdus”.

  Arī ASV prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos Džons Boltons norādīja, ka nesaprot Turcijas amatpersonu aso vēršanos pret ASV, kura vēlas drošības garantijas Sīrijas kurdiem.

  Jau pašlaik ASV aizsardzības amatpersonas Pentagonā norāda, ka Savienotas Valstis sāk izvest mazsvarīgāko tehniku, bet ne karavīrus. Tāpat Pentagona paziņojumā teikts, ka, ASV armijai atstājot Sīriju, netiks publiski izziņots ne tās pārvietošanās, ne izvešanas grafiks.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti