Turcijā sākusies tiesas prāva pret 20 apsūdzētajiem Hašogi slepkavības lietā

Stambulas tiesā piektdien sākusies prāva pret 20 Saūda Arābijas pilsoņiem par žurnālista Džamala Hašogi slepkavību 2018. gadā Saūda Arābijas konsulātā Stambulā. Visi apsūdzētie tiek tiesāti aizmuguriski. Starptautiskās žurnālistu aizstāvības organizācijas “Reportieri bez robežām” pārstāvis Turcijā sacījis, ka Stambulas prāva “ir labākā cerība uz taisnīgumu” Hašogi lietā.

Turcijā sākusies tiesas prāva pret 20 apsūdzētajiem Hašogi slepkavības lietāRihards Plūme

  20 apsūdzēto vidū ir bijušais Saūda Arābijas izlūkdienesta vadītāja vietnieks Ahmeds al Asiri un bijušais Saūda Arābijas kroņprinča Mohammeda bin Salmana padomnieks Sauds al Kuatani. Viņi tiek apsūdzēti par “kūdīšanu uz iepriekš nodomātu slepkavību ar necilvēcīgu nolūku”. Pārējie 18 apsūdzēti par slepkavības īstenošanu ar “necilvēcīgu nolūku un spīdzināšanu”.

  Turcijas prokuratūra pieprasījusi tiesai piespriest visiem apsūdzētajiem mūža ieslodzījumu, kas ir augstākais soda mērs Turcijā, kopš 2002. gada tika aizliegts nāvessods.

  Arī Saūda Arābija ir saukusi tiesas priekšā 11 cilvēkus saistībā ar laikraksta “The Washington Post” līdzstrādnieka Džamala Hašogi slepkavību. Bet ANO īpašā sūtne Anjēze Kalamāra tiesas prāvu Saūda Arābijā nodēvējusi par izsmieklu, jo tajā nav identificēti galvenie slepkavības plānotāji un tie, kas kūdīja uz šo noziegumu.

  KONTEKSTS:

  Hašogi slepkavība izpelnījās globālu nosodījumu un aizēnoja reformas, ko atbalstījis Saūda Arābijas kroņprincis, kurš tiek turēts aizdomās par saistību ar Hašogi slepkavību.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti