Turcija sāk izdot Vācijai iespējamos «Daīš» kaujiniekus

Vācijā ieradusies pirmā no Turcijas deportētā ģimene, kuru tur aizdomās par iespējamo saistību ar radikālo grupējumu "Islāma valsts" jeb "Daīš". Tuvākajā laikā plānota vēl vairāku personu izdošana Berlīnei. Lai arī varas iestādes apgalvo, ka šīs personas tiks īpaši uzraudzītas, kritiķi ir pārliecināti, ka pierādīt reālu sadarbību ar grupējumu "Daīš" būs ļoti grūti. Tikmēr galēji labējie politiķi no partijas "Alternatīva Vācijai” drīzumā plāno apmeklēt Sīriju, lai pārliecinātos par to kā par drošas izcelsmes valsti.

Vācijai sāk izdot iespējamos "Daīš" kaujiniekus
00:00 / 03:10
Lejuplādēt

Kā liecina Turcijas Iekšlietu ministrijas apkopotā informācija, pašlaik Turcijas cietumos atrodas aptuveni 1200 ārvalstīs dzimušu grupējuma "Daīš" sekotāju. Aptuveni 300 cilvēku, tostarp sievietes un bērni – tika aizturēti pēc Turcijas uzsāktās militārās kampaņas Sīrijas ziemeļos. Kā paziņojis Turcijas iekšlietu ministrs, Turcija tomēr nav nekāda viesnīca "Daīš" kaujiniekiem un Ankara turpinās deportēt ārvalstu pilsoņus gan tuvākajās dienās, gan nedēļās.

Vakar Vācijas galvaspilsētā Berlīnē ieradās pirmie septiņi irākiešu izcelsmes Vācijas pilsoņi. Turcijas varas iestādes uzskata, ka septiņu cilvēku lielā ģimene aptuveni pirms gada ir centusies nokļūt Sīrijā, taču kopš marta ir atradusies Turcijas varas iestāžu uzraudzībā Izmiras pilsētā. Kā paziņojušas Vācijas varas iestādes, pagaidām nav pierādījumu par to, ka šī ģimene, lai arī ir praktizējusi vienu no konservatīvākajiem islāma novirzieniem, būtu reāli pievienojusies grupējumam "Daīš". Tā kā pret šiem cilvēkiem Vācijā nav izdots aresta orderis, viņiem būs iespējas atgriezties savā dzīvesvietā. Vācijas varas iestādes paziņojušas, ka šie cilvēki tiks pakļauti pastiprinātai uzraudzībai, taču nav pamata mediju radītai histērijai.

Sagaidāms, ka šodien Vācijā atgriezīsies vēl divas sievietes, pret kurām izvirzītās apsūdzības ir daudz nopietnākas. Izmeklētājiem gan vēl jānoskaidro, vai ir pietiekami daudz pierādījumu, lai izdotu aresta orderi šo personu aizturēšanai.

Vairākas Vācijas politiskās partijas uzskata, ka par spīti varas iestāžu aicinājumiem īpaši nesatraukties par minēto personu atgriešanos Vācijā, būtu jāvērtē pašas valdības rīcība. Galvenokārt tāpēc, ka valdība pārāk ilgi ir noliegusi pastāvošās problēmas un tai būtu bijis jāsazinās ar Turcijas varas iestādēm daudz ātrāk. Kritiķi arī uzskata, ka būs ļoti grūti uzvarēt tiesas prāvās, jo pierādīt personu reālu saistību ar grupējumu "Daīš" ir ārkārtīgi sarežģīti. Taču, lai novērstu iespējamās bažas, Vācijas policija un iekšējās izlūkošanas dienesti parasti novēro tās personas, kuras ir atgriezušās Vācijā, pret kurām jau ir sarīkota tiesa, vai arī tieši pretēji – nav pārliecinošu pierādījumu par pastrādātajiem noziegumiem.

Tikmēr galēji labējās partijas "Alternatīva Vācijai" deputāti gatavojas nākamās nedēļas sākumā doties uz Sīriju, lai gūtu pierādījumus tam, ka šī kara izpostītā valsts ir uzskatāma par drošu izcelsmes vietu. Tas nākotnē ļautu īstenot mediju kampaņu, lai veicinātu Sīrijas bēgļu remigrāciju. Kā ziņo Vācijas sabiedriskās raidorganizācijas, līdzīgi kā iepriekšējā braucienā, arī šoreiz politiķi plāno tikties ar Bašara al Asada valdības pārstāvjiem, kā arī plāno uzņemt fotoattēlus, kuros redzama šķietami mierīgā valsts.

Remigrācijas politika, kas aicinātu deportēt uz dzimteni Sīriešu bēgļus, ir daļa no "Alternatīva Vācijai" priekšvēlēšanu solījumiem. Kampaņa, ko plānots uzsākt jau šodien Vācijas parlamentā, paredz arī izstrādāt likumprojektu par attiecību normalizēšanu ar Asada valdību, ko ''Alternatīva Vācijai'' uzskata par vienīgo likumīgo Sīrijas vadību. Tāpat partija vēlas, lai Vācija atzītu pieaugošo Krievijas ietekmi Sīrijā, aicinot palielināt sadarbību ar Maskavu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt