Rīta Panorāma

Ukraina drīzumā saņems Rietumu tankus un pretgaisa sistēmas

Rīta Panorāma

Pēta vielu uzbūvi atomu līmenī

Turcijā pēc zemestrīces bez mājokļa 1,5 miljoni cilvēku

Turcijā pēc zemestrīces bez mājokļa 1,5 miljoni cilvēku

Turcijā pēc postošajām zemestrīcēm bez mājokļa palicis pusotrs miljons cilvēku. Tikmēr kaimiņvalstī Sīrijā lielākās problēmas rada humānās palīdzības piegādes.

Apvienoto Nāciju Organizācijas eksperti informēja, ka Turcijā dabas stihija kopumā prasījusi vairāk nekā 41 tūkstoša cilvēku dzīvību. Tā, iespējams, ir lielākā dabas katastrofa valsts vēsturē, un nāksies īstenot vērienīgus atjaunošanas darbus. Būs jāuzbūvē apmēram pusmiljons jaunu mājokļu, bet līdz tam jāveic izpostīto rajonu attīrīšana.

Salīdzinājumam – pēc postošās 1999. gada zemestrīces nācās pārvietot  13 miljonus tonnu gruvešu, bet šogad to apjoms var būt pat 10 reizes lielāks. 

Sarežģīta situācija ir arī Turcijas dienvidu kaimiņvalstī Sīrijā, kur izpostītas arī apmēram 55 medicīniskās aprūpes iestādes un grūti piegādāt humāno palīdzību.

Līdz šim Sīrijas ziemeļrietumu daļā ieradušās 227 kravas automašīnas ar pirmās nepieciešamības un medicīnas precēm. Tas ļaus veikt gandrīz 50 tūkstošus ārstniecisku manipulāciju zemestrīcē cietušajiem cilvēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti