Rīta Panorāma

Dānijā govīm izmēģina "pretmetāna" diētu

Rīta Panorāma

Francijā plāno ieviest vienotu sabiedriskā transporta biļeti

Pārtrauc glābšanu daļā zemestrīces izpostīto Turcijas rajonu

Turcijā pārtrauks glābšanas un meklēšanas darbus zem zemestrīču sagrautajām ēkām

Turcijas varasiestādes ir nolēmušas pārtraukt meklēšanas un glābšanas operācijas provincēs, kas vissmagāk cieta 6. februārī notikušajās spēcīgajās zemestrīcēs. Šāds lēmums pieņemts, neraugoties uz to, ka vēl sestdien no sagrauto ēku drupām izcēla izdzīvojušos.

Turcijā pārtrauks glābšanas un meklēšanas darbus zem zemestrīču sagrautajām ēkām
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Turcijas Katastrofu un ārkārtas situāciju pārvaldības iestādes vadītājs Juniss Sezars paziņoja, ka septiņās provincēs glābēji zem sagrauto ēku drupām vairs nemeklē izdzīvojušos, bet Kahramanmarašas un Hatajas provincēs darbus plānots noslēgt šovakar.

Sezars norādīja, ka turpmāk galvenie pūliņi ir jāvelta palīdzības sniegšanai izdzīvojušajiem, sagrauto ēku drupu aizvākšanai un cietušo namu rekonstrukcijai.

Pirms gandrīz divām nedēļām notikušajās spēcīgajās zemestrīcēs Turcijā un Sīrijā dzīvību zaudēja vismaz 46 tūkstoši cilvēku.

KONTEKSTS:

Turcijas dienvidaustrumos un kaimiņvalstī Sīrijā naktī uz 6. februāri notika spēcīga zemestrīce, kuras stiprums bija 7,8 magnitūdas pēc Rihtera skalas. Zemestrīces upuru skaits ir pārsniedzis 40 000.

Arvien skaļāk tiek runāts arī par to, ka ēkas Turcijā pārāk bieži tiek celtas, pārkāpjot noteikumus. Tā kā Turcijā zemestrīces notiek diezgan bieži, visām celtnēm ir jābūt īpaši izturīgām. Tomēr aptuveni 6000 māju sabrukšana liecina par pārkāpumiem celtniecībā.

Atbildība daļēji gulstas arī uz Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu, kura partija atrodas pie varas jau 20 gadus. Turcijas prezidents atzinis, ka viņa valdība nespēj nodrošināt palīdzību cietušajiem tik ātri, kā cilvēki vēlētos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti