Turcija neatteiksies no Krievijas raķešu sistēmas iegādes

Turcija neatteiksies no darījuma ar Krieviju par raķešu sistēmas S400 iegādi. Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans NATO Vidusjūras dialoga padomē uzsvēra, ka katrai valstij ir tiesības īstenot patstāvīgu politiku un veidot attiecības ar kaimiņvalstīm.

“Attiecības, ko Turcija ir izveidojusi ar dažādām valstīm un reģioniem, nav savstarpēji izslēdzošas, bet ir papildinošas. Mēs nevēlamies atdzīvināt strīdus par nesenajām problēmām, tostarp S400 raķešu iegādi, kas ir mūsu valsts suverēnās tiesības. Ir svarīgi novērtēt mūsu lēmumus gan attiecībā uz mūsu, gan NATO tiesībām. Mēģinājumi ierobežot Turciju un veidot spekulācijas par mūsu attieksmi nozīmē, ka viņi nesaprot mūsu vēsturi un vietu,” sacīja Erdogans.

Turcijas galvaspilsētā notiekošajā pasākumā Erdogans apsprieda Krievijas raķešu sistēmas iegādes jautājumu arī ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu, taču plašāka informācija medijiem par sarunu gaitu netiek sniegta. Bloka vadītājs jau iepriekš norādīja, ka alianses dalībvalstīm vajadzētu iegādāties savietojamas ieroču sistēmas.

Savukārt Amerikas Savienoto Valstu varas iestādes pagaidām nav mainījušas savu nostāju un apturējušas sadarbību ar Turciju iznīcinātāju “F 35-C” programmā. Vašingtona uzskata, ka Krievijai radīsies iespēja iegūt datus par šo lidmašīnu, lai uzlabotu savu raķešu sistēmu precizitāti.

ASV un Turcijai ir arī domstarpības par Sīrijas konfliktu, Irānas kodolvienošanos un ASV konsulāro darbinieku aizturēšanu. Tiekot apsvērta pat sankciju iespēja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti