Pēc rakstnieces teiktā, viņas vīrs visu nakti pavadījis pie televīzijas ekrāniem un vērojis, kas notiek viņa valstī. "Situācija mainījās ik pa minūtei. Tā vismaz varēja redzēt, braukājot pa dažādiem televīzijas kanāliem ar pulti,” stāstīja sieviete.
Kota norādīja, ka viņas vīrs nepiedalījās Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana aicinājumā tautai iziet ielās, jo ģimene dzīvojot Āzijas pusē. Tās abi divi tilti – Sultāna Mehmeda Iekarotāja tilts un Bosfora tilts – bija bloķēti no Āzijas puses. "Un, ja godīgi, sajūta, ja virs tevis lido reaktīvās lidmašīnas, nav patīkama."
Jautāta, vai trauksmaino notikumu laikā domājusi, ka būtu jāatstāj Turcija un jādodas, piemēram, uz Latviju, rakstniece atbildēja noliedzoši, norādot: "Es šo savu dzīvi uztveru kā likteni. Nevienā mirklī es netaisos atstāt savu vīru. Jebkādā gadījumā – ja kas ar mani notiek, tad šie pieci seši gadi, kopš es esmu Stambulā un dzīvoju Turcijā, tas ir mans liktenis."
Jau vēstīts, ka naktī uz sestdienu, 16.jūliju, Turcijā kāda vēl publiski neskaidra armijas daļa mēģinājusi veikt valsts apvērsumu. Sestdienas rīta agrumā šis mēģinājums gan pakāpeniski saira.
Naktī vairāku vairāku stundu garumā notikušas sadursmes lielākajās Turcijas pilsētās Stambulā un Ankarā, kur dzīvību zaudēja vairāk nekā 90 cilvēki. Tomēr pašreizējā vadība ar Turcijas prezidentu Erdoganu priekšgalā paziņoja, ka atgūst kontroli pār valstī notiekošo.
Tikmēr Latvijas Ārlietu ministrija aicina izvairīties no ceļošanas uz Turciju. Nepieciešamības gadījumā iespējams sazināties ar Latvijas vēstniecību Turcijā, zvanot pa tālruni +903124056136.