Turcija aptur neatkarīgā kurdu televīzijas kanāla translēšanu

Turcijas varas iestādes devušas rīkojumu pārtraukt translēt neatkarīgo kurdu televīzijas kanālu, apsūdzot to "teroristu propagandā," sestdien pavēstīja IMC TV.

Televīzijas kanāla izplatītajā paziņojumā teikts, ka Ankaras prokuratūra pieprasījusi vadošajam satelītu televīzijas uzņēmumam “Turksat” nekavējoties pārtraukt IMC TV translēšanu.

Rīkojums pamatots ar "terora organizācijas propagandas" izplatīšanu. Tā Turcijas varasiestādes parasti formulē atbalstu kurdu bruņotajam separātistu grupējumam "Kusdistānas Strādnieku partija" (PKK).

Taču 2011.gadā izveidotais IMC TV, kas lielu uzmanību pievērš sieviešu tiesību, vides un citiem kreisi orientēto organizāciju aktualizētajiem jautājumiem, uzsvēris, ka nav saistīts ar nevienu “politisku partiju vai organizāciju”.

"Mēs, protams, izmatosim visus tiesiskos līdzekļus, lai aizstāvētos pret šīm nepamatotajām apsūdzībām," teikts televīzijas kanāla izplatītajā paziņojumā.

IMC TV nav pārtraukusi savu darbību, un tā raidījumus var skatīties televīzijas kanāla tīmekļa vietnē.

IMC TV ir vienīgais kurdu valodā raidošais opozīcijas televīzijas kanāls.

Tajā pašā laikā savu kurdu valodā raidošo kanālu izveidojusi valstij piederošā raidorganizācija TRT.

IMC TV raidījumu translēšana tika pārtraukta piektdienas pēcpusdienā brīdī, kad bija vērojama tiešraides intervija ar tikko atbrīvotajiem laikraksta "Cumhuriyet" žurnālistiem Džanu Dindaru un Erdemu Gilu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti