Turcija aizliegusi Irākas, Sīrijas un Jemenas pilsoņiem lidot uz Baltkrieviju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Turcijas varasiestādes paziņojušas, ka Irākas, Sīrijas un Jemenas pilsoņiem turpmāk būs liegta iespēja no Turcijas lidostām doties uz Baltkrieviju, ko migranti izmanto, lai pēc tam mēģinātu nelegāli šķērsot robežu un iekļūt Eiropas Savienībā.

“Ņemot vērā nelegālās robežšķērsošanas problēmu starp Eiropas Savienību un Baltkrieviju, pieņemts lēmums, ka Irākas, Sīrijas un Jemenas pilsoņiem, kas vēlas ceļot uz Baltkrieviju no Turcijas lidostām, netiks atļauts iegādāties biļetes un iekāpt lidmašīnā līdz turpmākam paziņojumam,” teikts Turcijas Civilās aviācijas pārvaldes paziņojumā.

Neilgi pirms tam Baltkrievijas nacionālā aviokompānija “Belavia” paziņoja, ka no piektdienas savos reisos no Turcijas vairs neuzņems Irākas, Sīrijas un Jemenas pilsoņus. Šāds lēmums esot pieņemts pēc Turcijas varasiestāžu pieprasījuma. Analoģisku lēmumu pieņēmusi arī Turcijas nacionālā aviokompānija “Turkish Airlines”.

Tas noticis pēc tam, kad Eiropas Savienība piedraudēja ieviest sankcijas pret trešo valstu aviokompānijām, kas nogādā migrantus Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā.

Eiropas Savienība ir panākusi vienošanos ar vairākām aviokompānijām un to apvienībām ar mērķi pārtraukt kontrabandistu organizēto cilvēku plūsmu no Tuvo Austrumu valstīm uz Baltkrieviju. Daudzi no viņiem nonāk Minskā caur Stambulas lidostu.

Baltkrievijas aviokompānija "Belavia" vairs nevarēs izmantot "Turkish Airlines" tīklu Tuvajos Austrumos, lai ar tā starpniecību nogādātu cilvēkus Minskā.

Eiropas Komisijas priekšsēdētājas vietnieks Margaritis Shins piektdien Beirutā paziņoja, ka viņam ir notikušas sarunas arī ar Arābu Aviokompāniju asociāciju.

"Domāju, ka mūsu vēstījums tika skaidri sadzirdēts un mēs esam priecīgi, ka atbilde jau seko. Arī ar Turciju mums ir bijuši kontakti un es esmu ļoti gandarīts, ka Turcijas Civilās aviācijas pārvalde paziņoja, ka viņi ierobežos lidojumus uz Minsku vairāku valstu pilsoņiem.

Tās ir valstis, kuru pilsoņi galvenokārt tiek izmantoti šajā shēmā un kam cilvēku kontrabandisti pārdod ilūzijas. Bet beigās viņi nonāk mežā ļoti skarbos apstākļos.”

Tikmēr, raizējoties par iespējamo migrantu pieplūdumu, Ukrainas valdība nolēmusi izvietot gar robežu ar Baltkrieviju gandrīz 9000 karavīru un policistu. Izskanējusi informācija, ka migranti varētu mēģināt izmantot Ukrainas teritoriju kā alternatīvu Polijai, lai nokļūtu Rietumeiropā.

Savukārt Somijas robežsardzes dienests informējis, ka šajā gadā caur Baltkrieviju valstī esot ieradušies vismaz 35 migranti, 20 no viņiem lūguši patvērumu Somijā.

KONTEKSTS:

2021. gada vasarā ievērojami palielinājās migrantu skaits, kas no Baltkrievijas cenšas nelikumīgi iekļūt Latvijas, Lietuvas un Polijas teritorijā. Lielākā daļa migrantu ir ieradušies no Irākas.

Baltijas valstu un Polijas amatpersonas norādīja, ka Baltkrievijas varas iestādes apzināti neliek šķēršļus robežas šķērsošanai, lai tādējādi sodītu šīs valstis par atbalstu Baltkrievijas opozīcijai un sankcijām pret Aleksandra Lukašenko režīmu.

Eiropas Savienība šādu rīcību raksturo kā hibrīdkara izvēršanu un sola palīdzēt stiprināt ES ārējo robežu.

8. novembrī liela migrantu grupa sapulcējās pie Baltkrievijas robežas ar Poliju, mēģinot iekļūt Eiropas Savienības teritorijā, bet Polija atsakās ielaist šos cilvēkus, jo uzskata, ka viņi ir nevis bēgļi, bet gan "tūristi", kas brīvprātīgi ieradušies Baltkrievijā.

Latvijas valdība no 11. augusta izsludinājusi ārkārtējo situāciju pierobežā ar Baltkrieviju, vēlāk to pagarināja līdz līdz 10. februārim. Latvija arī plāno pasteidzināt Latvijas–Baltkrievijas robežas infrastruktūras izbūvi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti