Turcijā aizdomās par sadarbību ar kurdiem aizturēti pieci Vācijas pilsoņi

Turcijas varasiestādes aizturējušas piecus Vācijas pilsoņus aizdomās par saistību ar kurdu kaujiniekiem, vēstīja kurdus atbalstošie mediji.

Pieci Vācijas pilsoņi aizturēti aizdomās par propagandas izplatīšanu un piederību nelikumīgai organizācijai, vēstīja ziņu aģentūra "Mezopotamya". Organizācija nav nosaukta, bet visticamāk tā ir Kurdistānas strādnieku partija (PKK), kuru Turcija, ASV un Eiropas Savienība atzinusi par teroristisku grupējumu.

Aģentūra norādīja, ka visas piecas šonedēļ aizturētās personas atrodas apcietinājumā Ankarā.

Kā vēstīja "Mezopotamya", viņu aizturēšana ir saistīta ar Ankaras prokuratūras veiktu izmeklēšanu. Prokuratūrā neapstiprināja izskanējušo informāciju.

Vācijas Ārlietu ministrija norādīja, ka ir "informēta par šīm lietām" un vēstniecība Ankarā sniedz konsulāro palīdzību.

Savukārt Vācijas Iekšlietu ministrija noliedza apgalvojumus, ka informācija, uz kuru pamatojoties piecas personas aizturētas, Turcijas varasiestādēm tika nodota šonedēļ notikušās iekšlietu ministra Horsta Zēhofera vizītes Ankarā laikā.

Ministrijas preses pārstāvis tomēr neizslēdza, ka varētu būt notikusi tādas informācijas apmaiņa "kā daļa no ikdienas sadarbības mūsu drošības dienestu starpā".

Turcijas iekšlietu ministrs Sileimans Soilu martā brīdināja, ka tiks aizturētas visas personas, kas ieradīsies Turcijā un būs saistītas ar PKK un citiem grupējumiem.

"Mēs tagad esam veikuši pasākumus pret tiem, kas piedalās teroristiskas organizācijas sanāksmēs Eiropā, Vācijā, un tad brīvdienās ierodas Antaljā, Bodrumā, Muglā," viņš sacīja, piebilstot, ka šādi cilvēki tiks aizturēti lidostā.

PKK kopš 1984.gada vēršas pret Turcijas valsti, un šajā vardarbībā desmitiem tūkstoši cilvēku ir gājuši bojā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti