Tunisijas prezidents sola bez žēlastības karot pret teroristiem

Daudzas pasaules valstis, arī Eiropas Savienība un NATO, pauda asu nosodījumu teroraktiem Tunisijā, kur ar automātiem bruņotie vīrieši pie muzeja nogalināja vairākus cilvēkus, tai skaitā ārvalstu tūristus. Tunisijas prezidents pavēstījis, ka bez žēlastības karos pret teroristiem.

Notikumi Tunisijā ir izraisījuši plašu šoka vilni pasaulē arī tādēļ, ka uzbrukuma mērķis ir dažādu ārvalstu pilsoņi. Uzbrukums notika ļoti labi pazīstamajā Bardo muzejā, kas ir  slavens ar pasaulē bagātāko feniķiešu mantojumu - mozaīku kolekciju, un ir ļoti iecienīts tūristu objekts.

Tieši tajā teroristi atklājuši uguni, uzreiz nogalinot vismaz 19 cilvēku, taču ziņas par šo skaitu mainās, un tagad, piemēram, Francijas mediji jau vēsta par vismaz 27 bojā gājušajiem, no kuriem vairums ir ārvalstu tūristu, arī viens tunisiešu žurnālists un policists. Vairāki desmiti guvuši ievainojumus. Bojā gājušie tūristi ir no Dienvidāfrikas, Kolumbijas, Francijas, Polijas, Spānijas, Itālijas un vēl vairākām citām valstīm.

Divi ar Kalašņikova automātiem bruņojušies militārās formās tērpušies uzbrucēji sākuši šaut uz cilvēkiem, kad viņi kāpuši laukā no autobusa un bēgošajiem dzinušies pakaļ uz muzeju. Divi no teroristiem nogalināti, taču slaktiņā ir piedalījušies vēl vairāki, kuri no notikuma vietas aizbēguši.

Pagaidām neviens atbildību nav uzņēmies, taču Eiropas Savienības augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni uzbrukumā jau apsūdzējusi džihādistu grupējumu "Islāma valsts". Tunisijas prezidents Bedži Saīds al Sebsi paziņojis, ka bez žēlastības cīnīsies pret teroristiem. Džihādistu rindās Sīrijā visvairāk karo tieši Tunisijas pilsoņi.

Viens no Tunisijas terora akta dalībniekiem Jasins Lābidi bija vietējo izlūkdienestu redzeslokā, taču viņu klasificēja kā personu, kas nerada draudus, vēsta raidsabiedrība BBC.

Tunisijas premjers Habibs Esids atklāja divu nogalināto uzbrucēju vārdus – tie bija Jasins Lābidi un Hatems Hašnavi. Premjers pastāstīja, ka specdienesti sadarbojas ar ārvalstu kolēģiem, lai uzzinātu vairāk par šiem abiem cilvēkiem.  

Asi notikušo Tunisijā nosodījusi ANO Drošības padome, norādot, ka tomēr nekādai vardarbībai nevajadzētu novērst Tunisiju no demokrātijas ceļa. Nosodījumu teroraktam un līdzjūtību bojā gājušo ģimenēm paudis arī NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, norādot, ka NATO turpinās sadarboties ar Tunisiju Vidusjūras dialoga formātā, kurā, ieskaitot Tunisju, ir vēl sešas arābu pasaules valstis un Izraēla.

Nosodījumu notikušajam Tunisijā pauduši arī Eiropas Parlamenta deputāti, aicinot Eiropas Savienības dalībvalstu valdības nekavējoši un stingri reaģēt uz draudiem visai starptautiskajai sabiedrībai. Asu nosodījumu izteikusi arī Latvijas Ārlietu ministrija, apliecinot, ka Latvijai kā Eiropas Savienības prezidējošajai valstij cīņa pret terorismu ir kļuvis par vienu no pirmajiem jautājumiem darba kārtībā.

Notikušais Tunisijā, protams, visvairāk atbalsojas tajās zemēs, kuru pilsoņi ir gājuši bojā uzbrukumā. Piemēram, Polijas medijos tā ir pirmā ziņa, kur Ārlietu ministrija pavēstījusi, ka bojā gājuši divi Polijas pilsoņi, divu liktenis nav zināms, deviņi guvuši ievainojumus. Polijas ārlietu ministrs Gžegožs Ščetina pavēstījis, ka Polija patlaban ir atkarīga no ziņām, ko piegādā Tunisijas varas iestādes, un turpinās gan ievainoto apzināšana, gan divu pazudušo pilsoņu meklējumi.

Līdzīgas ziņas ir arī citu valstu medijos, kuras sasniegušas šokējošās vēstis. „Itālijai – četri upuri,” vēsta laikraksts „Corriere Della Sera” un publicējis fotogrāfijas ar trim no bojāgājušajiem, kā arī tūristu autobusu, kurš iepriekš smaidīgos un priecīgos atpūtniekus bija atvizinājis uz vēlāko traģēdijas vietu. Par diviem upuriem ziņo arī pēdējā laikā terorisma jau pietiekami daudz šokētā Francija. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti