Tūkstošiem tūristu netiek prom no protestu pārņemtās Peru

Peru Kongress piektdien ir noraidījis vēlēšanu rīkošanu agrāk, kamēr protestu dēļ tūkstošiem tūristu nevar uzkļūt no vēsturiskās inku pilsētas Maču Pikču.

Protestētāji pieprasa parlamenta atstādinātā prezidenta Pedro Kastiljo atbrīvošanu, viņa pēcteces Dinas Boluartes atstādināšanu un jaunu vēlēšanu sarīkošanu.

Tomēr Kongress noraidīja likumprojektu, kas paredzēja vēlēšanas rīkot 2023. gada decembrī, nevis 2026. gada pavasarī, kā plānots iepriekš.

Veselības ministre Roza Gutjerresa piektdien paziņoja, ka kopš 7.decembra, kad tika aizturēts Kastiljo, sadursmēs gājuši bojā 18 cilvēki un divi ministri atkāpušies no amata saistībā ar vardarbīgajām sadursmēm.

Boluarte izsludinājusi valsts mēroga ārkārtas stāvokli un ierosinājusi rīkot pirmstermiņa vēlēšanas.

Vairākas lidostas valstīs ir slēgtas. To vidū ir arī starptautiskā lidosta Kusko, kuru izmanto uz Maču Pikču braucošie tūristi.

Kusko lidosta ir trešā lielākā valstī, bet kopš pirmdienas ir slēgta pēc tam, kad protestētāji mēģināja iebrukt terminālī.

Maču Pikču mērs Darvins Baka informēja, ka Kusko atrodas 5000 tūristu, kas viesnīcās gaida iespēju doties prom no Peru.

Kopš otrdienas ir apturēta dzelzceļa satiksme uz Maču Pikču, tādēļ 800 tūristu ir palikuši nelielā pilsētiņā kalna, kurā atrodas inku citadele, pakājē.

Gaidāms, ka sestdien armijas helikopters sāks tūristu evakuāciju no Maču Pikču uz Kusko,

Apmēram 200 tūristu, galvenokārt no ASV un Eiropas, ar kājām devušies no Maču Pikču uz 30 kilometru attālo Oļantajtambo, no kurienes ar vilcienu varētu doties uz Kusko.

Protestētāji ir bloķējuši vairāk nekā simt ceļu visā valstī.

Kreisi noskaņotais Kastiljo tika atstādināts 7.decembrī, Kongresam nobalsojot par viņa impīčmentu, un vēlāk viņš tika aizturēts. Kongress nobalsoja par Kastiljo impīčmentu, ignorējot viņa paziņojumu par Kongresa atlaišanu, ārkārtas stāvokļa un komandantstundas izsludināšanu. Dažas stundas pēc tam Peru pirmā viceprezidente Boluarte deva prezidenta amata zvērestu, kļūstot par pirmo sievieti Peru valsta galvas krēslā.

Kastiljo tiek apsūdzēts par sacelšanos un sazvērestību. Ja viņu atzīs par vainīgu, viņam var draudēt cietumsods līdz 10 gadiem, pavēstīja prokurors Alsidess Diass.

Sākotnēji Kastiljo tika noteikts septiņu dienu apcietinājums, bet ceturtdien Peru Augstākā tiesa nolēma, ka Kastiljo jāpaliek apcietinājumā vēl 18 mēnešus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti