Panorāma

Rīgas ostā ieradies ASV Jūras spēku kuģis-iznīcinātājs

Panorāma

Panorāma

Stāv rindā, lai atvadītos no karalienes Elizabetes II

Tūkstošiem cilvēku Londonā atvadās no karalienes Elizabetes II

Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā turpinās publiskās atvadas no karalienes Elizabetes II, kuras šķirsts līdz bēru dienai atrodas Vestminsteras zālē.

Dažādu paaudžu cilvēki divās organizētās rindās katrā šķirsta pusē klusumā nepārtraukti šķērso Vestminsteras zāli, lai atvadītos no vairāk nekā 70 gadu valdījušās karalienes. Daudziem ir grūti valdīt asaras.

Elizabetes II zārks ir apklāts ar karalisko karogu, virs tā ir novietots kronis, kas rotāts ar 3000 dimantiem, kā arī ziedu kārtojums, kurā ievīti priedes zari no Balmorālas pils, kur karaliene pavadīja sava mūža pēdējās dienas.

Londonā cilvēki stāv rindā, lai atvadītos no karalienes Elizabetes II

Atvadīšanās no karalienes ilgs līdz pat agram pirmdienas rītam, kad šķirstu sagatavos pārvešanai atvadu ceremonijai uz Vestminsteras abatiju.

Rinda, lai atvadītos no karalienes, ir piecus kilometrus gara, tā stiepjas no Temzas upes otras puses pāri tiltam.

Pie parlamenta ēkas satiksme ir slēgta, uz ielām dežūrē milzīgs skaits policistu un brīvprātīgo. Sākotnēji tika prognozēts, ka rindā būs jāstāv 30 stundas, tādēļ daudzi ir izlēmuši to nedarīt.

"Gribējām atnākt par godu karalienei, pabūt kopā ar citiem. Esmu uzaugusi, karalienei esot tronī, viņa ir bijusi visu manu dzīvi, jocīgi,  ka viņas vairs nav. Diemžēl nevaram stāvēt rindā, kas ir ļoti gara, tādēļ atnācām pastāvēt te, viņas tuvumā," stāsta Londonas iedzīvotāja Debra.

Taču tie, kuri atnākuši no rīta, drīz būs rindu izstāvējuši.

"Rinda iet uz priekšu daudz ātrāk, nekā paredzējām. Tagad ir garāka daļa, kad visi ir zigzagā. Karaliene vienmēr ir bijusi daļa no mūsu dzīves. Esam gaidu kustībā, viņa bijusi mūsu patrons kopš 1953. gada," stāsta Sjū, Linda un Polīna.

"Mes esam gaidījuši sešas stundas, bet domājām, ka būs krietni ilgāk. Man galvenais iemesls ir tas, ka mājās, sēžot sava dīvānā, esmu redzējusi tik daudz, ka gribēju atnākt un redzēt pati savām acīm," vēsta londonieši Karena un Džefrijs.

Visi apmeklētāji tiek pārbaudīti gluži kā lidostā, ienest parlamenta teritorijā nedrīkst ne šķidrumus, ne lielas somas.

"Es šorīt lasīju, ka būs jāgaida astoņas stundas, taču pagaidām ir tikai piecas, tas ir krietni mazāk, kā gaidījām. Ir līdzi lietus mēteļi, lietussargi," gaidīšanai labi sagatavojušās amerikānietes Džūlija un Sarina.

"Stāvēšana rindā ir ļoti labi organizēta, viņiem bija vairāki gadi, lai to izplānotu, viss ir tiešām labi izplānots," atzīst Vindzoras iedzīvotājs Deivids Edvards.

"No rindas var iziet un atnākt atpakal, ja vien ir aproce, kas apliecina, ka esi stāvējis no paša sākuma."

Vestminsteras zālē, kur novietots karalienes zārks, goda sardze mainās ik pa 20 minūtēm.

Lai arī sākotnēji tika lēsts, ka katrs apmeklētājs pavadīs dažas sekundes, pastāvot pie zārka, tomēr lielākoties cilvēki plūst garām bez apstāšanās, tādēļ arī rinda virzās uz priekšu ātri.

Daudziem acīs asaras, tiek izmantota arī iespēja pēdējo reizi paklanīties karalienei.

KONTEKSTS:

Lielbritānijas karaļnams 8. septembrī paziņoja, ka 96 gadu vecumā mūžībā devusies Lielbritānijas karaliene Elizabete II. Viņa mirusi Balmorālas muižā Skotijā, kur pavadīja mūža pēdējās nedēļas.

Par jauno Lielbritānijas karali Čārlzu III kļuvis Elizabetes II vecākais dēls princis Čārlzs.

Karalienes bēres notiks 19. septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti