Tūkstošiem cilvēku demonstrācijā Maskavā pieprasa atbrīvot aizturētos protestētājus

Tūkstošiem cilvēku demonstrācijā Maskavā svētdien pieprasījuši atbrīvot cilvēkus, kas aizturēti opozīcijas protestu laikā.

Cilvēki, kas piedalījās Krievijas varasiestāžu atļautajā demonstrācijā, skandēja: "Atbrīvojiet viņus visus!"

Protesti Maskavā sākās jūlijā, pēc tam kad varasiestādes atteicās reģistrēt vairākus pazīstamus opozīcijas kandidātus Maskavas domes 8.septembra vēlēšanām.

Demonstrācijās piedalījās tūkstošiem cilvēku. Policija ar spēku izklīdināja vairākas nesankcionētās demonstrācijas un aizturēja vairāk nekā 2400 cilvēku. Lielākā daļa drīz vien tika atbrīvota, bet dažiem tika izvirzītas nopietnas apsūdzības un piespriesti cietumsodi.

Opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs svētdien, 29.septembrī, apsūdzēja varasiestādes, ka tās traucē protestētājiem pulcēties vietā, kur demonstrācija atļauta.

Navaļnijs protestos piedalījās pirmo reizi, kopš augustā tika atbrīvots no izolatora pēc 30 dienu administratīvā aresta izciešanas par aicinājumu piedalīties nesankcionētā protesta akcijā.

Viņš prognozēja, ka demonstrācijas dalībnieku skaits būs mērāms desmitos tūkstošos.

Uz demonstrācijas sākumu bija ieradušies aptuveni 3000 cilvēku, ziņoja mediji.

"Mēs varam panākt, ka tiek atbrīvots ne tikai Pāvels Ustinovs, bet visi tie, kuri tika aizturēti reizē ar viņu," pasākuma lapā sociālajā tīklā "Facebook" paziņoja demonstrācijas organizētāja Krievijas Liberālistu partija.

23 gadus vecais aktieris Ustinovs, kuram tiesa piesprieda trīsarpus gadus cietumā par vardarbību pret policiju opozīcijas protestu laikā 3.augustā, tika atbrīvots pēc plašas solidaritātes kampaņas ar daudzu sabiedrībā zināmu cilvēku iesaistīšanos.

Ustinovs tiesā noliedza vainu un uzstāja, ka protesta akcijā nav piedalījies, bet gaidījis pie metro stacijas draugu. Internetā ievietotajos video redzams, kā Ustinovs mierīgi stāv un skatās telefonā, kad viņam pēkšņi metas virsū Nacionālās gvardes darbinieku bars, nogāž viņu zemē un sāk sist ar stekiem.  

KONTEKSTS:

Septembra sākumā Krievijā notika dažāda līmeņa vēlēšanas. To laikā ievēlēti vairāki Valsts domes deputāti, 19 federālo subjektu vadītāji, kā arī 13 reģionu likumdevēju orgānu deputāti.

Lielākā uzmanība bija pievērsta vēlēšanām Krievijas galvaspilsētā Maskavā. Varas iestāžu lēmums nepielaist pie vēlēšanām vairākus neatkarīgos kandidātus izraisīja plašas protesta akcijas un noveda pie vairāku tūkstošu cilvēku aizturēšanas. Par spīti mēģinājumiem apturēt vai ierobežot opozīcijas aktivitātes opozīcija bija apņēmības pilna pielietot jaunas metodes, un aicināja balsot par tiem opozīcijas spēkiem, kuriem ir lielākas izredzes iegūt atbalstu.

Rezultātā Maskavas domē 20 vietas sistēmiskās opozīcijas pārstāvjiem, no tām 13 - Komunistiskajai partijai. Bet "Vienotā Krievija" saglabāja 25 vietas Maskavas domē. Bet Krievijas reģionu gubernatoru vēlēšanas aizvadītas bez pārsteigumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti