Troickis: Krievijas mediju stāstītais ir meli – Krimu Ukrainai nozaga

Krievijas masu mediju telpā cilvēkiem tiek pausti meli, apliecinot nostāju, ka Krievija likumīgā ceļā ieguvusi Krimas teritoriju, Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" atzina Krievijas varas opozicionārs un žurnālists Artēmijs Troickis

"Varu teikt, ka tas, ko raida vairums masu mediju Krievijā, pirmkārt, televīzija, ir meli. Tas ir informatīvais karš, ar ko nodarbojas valdība. Tā nav metafora. Tas ir reāls karš, kurā ir kritušie. (..) Tas pats ir ar Krimas aneksiju. Krievija nozaga Ukrainai Krimu, izmantojot situāciju, kad nebija pārvaldības," sacīja Troickis. 

Žurnālists pauda viedokli, ka Krievijas tauta ir nogurusi, ekonomiskā situācija Krievijā drīzumā tik nopietni pasliktināsies, ka nopietnas izmaiņas valstī varētu iestāsies vēl pirms vasaras sākšanās.

Troickis atzina, ka līdz Staļina laika režīmam līdzīgām rīcībam Putina valdība gan nenonāks, jo šī brīža Krievija vairs nav tik pašpietiekama valsts, kāda tā bija 20. gs pirmajā pusē, tomēr kaimiņvalstu attiecību uzlabošanos žurnālists neprognozēja.

"Uzskatu, ka Eiropa šobrīd ieņem izturētu pozīciju, kas nav agresīva - agresīva pozīcija būtu nepareiza rīcība. Eiropai ir iemesls būt lepnai, tā ir modernās civilizācijas centrs," vēstīja Troickis.

Krievijas armija Krimu pārņēma martā – neilgi pēc Soču olimpiskajām spēlēm. Starptautiskā sabiedrība, atskaitot dažas valstis, Krimas aneksiju nekad nav atzinusi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti