Trīs CNN žurnālisti pamet darbu pēc atsauktas ziņas par Trampa komandu

Darbu ASV telekompānijā CNN pametuši trīs žurnālisti. Tā iemesls ir viņu sagatavotais raksts par Krievijas investīcijas fondu saistību ar prezidenta Donalda Trampa komandu, kas tika publicēts tīmekļa vietnēs. Tas iedragājis uzticamību telekompānijai, kuru Tramps jau kopš savas prezidentūras sākuma lamājis par "viltus ziņu" izplatīšanu. 

Telekompānijas pārstāvji ziņo, ka vadība pieņēmusi žurnālistu atlūgumu.

Konkrētā ziņa bija par Trampa augsta līmeņa padomnieku Entoniju Skaramuči. Atsaucoties uz neoficiālu avotu, CNN ziņoja, ka, pirms Tramps pārņēma amatu, Skaramuči esot ticies ar Krievijas investīciju fonda pārstāvi.

Sižets netika pārraidīts televīzijā un tika izdzēsts dienu pēc parādīšanās medija tīmekļa vietnē. CNN izplatījis atvainošanos. 

Iekšējā izmeklēšanā noskaidrots, ka materiāla sagatavošanas laikā netika ievērotas redakcijā pieņemtās standarta procedūras, piemēram, ziņoto apstiprināja tikai viens, nevis vismaz divi anonīmi avoti. Darbinieku sanāksmē atbildīgie speciālisti arī paziņoja, ka atsevišķi fakti publikācijā bija kļūdaini un netika pārbaudīti pirms publiskošanas.

Savukārt no darba aizgājušais izpildredaktors norādīja, ka CNN atsauca komandas sagatavoto materiālu, tāpēc viņš atkāpies no amata.

Tramps uz ziņas atsaukšanu reaģēja asi. "Oho, CNN vajadzēja atsaukt lielu sižetu par 'Krieviju', un trīs darbiniekiem piespiests atkāpties. Un kā ar citiem viņu melīgajiem sižetiem? VILTUS ZIŅAS!" tvītoja ASV prezidents. 

Pēcāk Tramps, nebalstot savus izteikumus ar faktiem, paplašināja uzbrukumu, to vēršot arī pret citiem respektabliem medijiem, ieskaitot vairākus telekanālus, kā arī "New York Times" un "Washington Post", nosaucot tos par viltus ziņu izplatītājiem.  

Pats Skaramuči tvītoja, ka CNN rīkojies pareizi, atsaucot ziņu. "Džentlmeniska rīcība. Atvainošanās pieņemta. Kļūdīties mēdz visi," viņš rakstīja tviterī. 

Savukārt "New York Post" ziņo, ka telekompānija pieņēmusi lēmumu atsaukt izskanējušo ziņu pēc tam, kad Skaramuči piedraudējis telekompānijai ar 100 miljonu dolāru tiesas prāvu. Pašlaik CNN iekšienē valda neskaidrība saistībā ar iespējamo vadības maiņu, kad CNN mātes kompāniju "Time Warner" pārņems telekomunikāciju milzis AT&T.

CNN jeb "Cable News Network" jau kopš Trampa prezidentūras sākuma ir bijis to mediju starpā, kurus Tramps zākā par "viltus ziņu" izplatīšanu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti