Trīs britu partijas kopīgi cīnīsies pret «Brexit»

Trīs Lielbritānijas politiskie spēki - liberāldemokrāti, zaļie un “Plaid Cymru” partija -  noslēguši  vienošanos gatavojoties 12. decembrī gaidāmajām parlamenta vēlēšanām. Pakta mērķis ir nodrošināt pēc iespējas vairāk “Brexit” pretinieku ievēlēšanu parlamentā.

Vienošanās paredz, ka 60 no 650 vēlēšanu apgabaliem kandidēs tikai viens šo politisko spēku pārstāvis. Liberāldemokrātu līdere - skotu politiķe Džoanna Svinsone sociālās saziņas vietnē “Twitter” pēc lēmuma pauda prieku un uzsvēra, ka gaišāku valsts nākotni iespējams veidot,  strādājot kopā.

Zaļo pārstāvji norādīja, ka vienošanās ļaus tiem brīvi kandidēt uz desmit deputātu vietām Anglijā un Velsā, bet “Plaid Cymru” līderi solīja turpināt aizstāvēt velsiešu nacionālistu intereses.

Tikmēr abu lielāko partiju – valdošo konseratīvo un leiboristu līderi turpina aktīvu priekšvēlēšanu kampaņu. Premjerministrs Boriss Džonsons vakar apmeklēja “Tetley” tējas ražotni pie Midlsbro pilsētas un atkārtoti solīja garantēt valsts izstāšanos no bloka. Savukārt leiboristu līderis Džeremijs Korbins uzrunā atbalstītājiem Darvenā uzsvēra nepieciešamību vienot valsts iedzīvotājus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti