Tramps uzsāk kampaņu pārvēlēšanai ASV prezidenta amatā

ASV prezidents Donalds Tramps oficiāli uzsācis priekšvēlēšanu kampaņu, lai oficiāli kandidētu uz ASV prezidenta krēslu. Sagaidāms, ka savu kampaņu Tramps balstīs uz valsts ekonomisko izaugsmi un cīņu pret imigrāciju. Tikmēr aptaujas prognozē ļoti sīvu priekšvēlēšanu cīņu, kurā Tramps varētu arī zaudēt. 

Tramps uzsāk kampaņu pārvēlēšanai ASV prezidenta amatāUģis Lībietis
  "Mēs turpināsim cīnīties par katru vīrieti, sievieti un bērnu visā valstī. Ar katru mūsu sirds un prāta collu, ar sviedriem un dvēseli mēs turpināsim padarīt Ameriku par diženu. Un tad mēs, pilnīgi noteikti, saglabāsim Ameriku diženu. Mēs to padarīsim labāku, nekā tā jebkad ir bijusi. Tāpēc es šodien stāvu jūsu priekšā, lai oficiāli uzsāktu savu kampaņu otrajam pilnvaru termiņam Savienoto Valstu prezidenta amatā," šādi Tramps otrdien, 18. jūnijā, Floridā aizsāka savu priekšvēlēšanu kampaņu, cenšoties panākt savu pārvēlēšanu ASV prezidenta krēslā uz otro pilnvaru termiņu.

   

  Uzrunājot savus atbalstītājus, Tramps uzsvēris, ka ASV ir plaukstošas, pārtikušākas un to ekonomika piedzīvo kāpumu, sasniedzot nebijušas virsotnes un radot miljoniem jaunu darbavietu, kā arī atjaunojoties rūpniecības aktivitāte.

  Kā jau bija gaidāms, ļoti asu kritiku Tramps veltījis saviem 23 konkurentiem no Demokrātiskās partijas, kurus viņš nosaucis par kreisi noskaņotiem radikāļiem.  Pēc prezidenta vārdiem, pirms četriem gadiem demokrātus jau izdevās uzvarēt un šoreiz pie balsošanas urnām būšot patiesa zemestrīce, aicinot savus atbalstītājus ņemt vērā, ka demokrāti viņus vēlas iznīcināt.

  "Mūsu radikālos demokrātu pretiniekus vada naids, aizspriedumi un dusmas. Viņi vēlas iznīcināt jūs un viņi vēlas iznīcināt mūsu valsti. Tas nav pieņemams, un tas nenotiks!" paziņoja Tramps.

  Kā norāda ASV politikas komentētāji, uzsākot pārvēlēšanas kampaņu, nekādu jaunu un vērā ņemamu ideju vai plānu nākotnei Trampam nav. Vislielākais uzsvars tiek likts tieši uz ekonomiskajiem sasniegumiem, kā arī uz joprojām līdz galam neizpildīto solījumu uzcelt aizsargsienu uz robežas ar Meksiku. Tieši imigrāciju Tramps ir minējis kā vienu no lielākajiem draudiem pārējās pasaules apskaustajai amerikāņu ekonomikai.

  Pagaidām vēl nav zināms, ar ko ASV prezidentam būs jāspēkojas nākamajās vēlēšanās. Savu kandidātu demokrātu partijas biedri izvēlēsies iekšējos balsojumos, kas notiks no nākamā gada februāra līdz jūnijam. Populārāko demokrātu kandidātu vidū ir bijušais viceprezidents Džo Baidens, Ņujorkas mērs Bils de Blazio un jau kandidējušais Vermontas senators Bērnijs Sanderss.

  Sabiedriskās domas aptaujas prognozē, ka cīņa par ASV prezidenta krēslu būs ļoti sīva, jo pašlaik Trampam tiek paredzēts zaudējums jebkuram no trijiem vai četriem vadošajiem demokrātu prezidenta amata kandidātiem.

  Viņa popularitātes reitings visu laiku ir nemainīgs – aptuveni 40%. Taču par favorītu uzskatītajam bijušajam ASV viceprezidentam Džo Baidenam Tramps zaudē pat aptuveni 10%.

  Baidens savu kampaņu balsta uz to, lai atgrieztu valsti mierīgākā un maigākā laikā, kāds bija iepriekšējā prezidenta Baraka Obama pilnvaru laikā. Vēl viens demokrātu kandidāts Bērnijs Sanderss savukārt izteicies, ka, klausoties Trampā, rodas sajūta, ka viņš dzīvo paralēlā pasaulē.

  Amerikāņu mediji gan atgādina, ka uzticība sabiedriskās domas aptaujām ir ievērojami kritusies tieši pēc iepriekšējām prezidenta vēlēšanām, kurās uzvara tika prognozēta Hilarijai Klintonei. Taču fakts, ka Tramps pēdējā laikā ir atlaidis vairākus savus aptauju veicējus, varot liecināt par to, ka prezidents par saviem popularitātes reitingiem ir visai satraukts.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti