Tramps uzrunā ANO iestājas par valstu suverēnajām tiesībām

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidents Donalds Tramps uzrunā Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) Ģenerālajā asamblejā iestājās par valstu tiesībām aizstāvēt savas intereses. Pasaules politika esot jāveido suverēnām zemēm, nevis daudzpusējām aliansēm.

Tramps norādīja, ka ASV veidos draudzīgas attiecības ar  sabiedrotajiem un pārējo pasauli, taču neļaus sevi izmantot un neiesaistīsies neizdevīgos vienpusējos darījumos.

Viņš mudināja arī citus līderus pirmajā vietā stādīt savu valstu intereses, jo viņiem ir pienākums kalpot saviem pilsoņiem. ASV prezidents nosodīja Ukrainas un Dienvidķīnas jūras reģiona valstu suverenitātes apdraudējumu, tomēr nepieminēja Krieviju un Ķīnas Tautas Republiku.

Tomēr Tramps netaupīja skarbus vārdus citām valstīm.

Irānu Tramps nodēvēja par korumpētu diktatūru, kas eksportē vardarbību, asinsizliešanu un haosu. Bet Venecuēlas valdību viņš piedraudēja sodīt par pilnvaru pārkāpšanu. Daudzie klausītāji agresīvos izteikumus uztvēra ar sašutumu.

Zviedrijas ārlietu ministre Margota Valstrēma intervijā BBC teica, ka tā bijusi “nepareizā runa nepareizajā laikā nepareizajai auditorijai”.

Tramps arī paziņoja, ka ANO lielās birokrātijas dēļ nerealizē visu potenciālu un būtu vajadzīgas reformas, kas uzlabotu organizācijas efektivitāti. Kā norāda eksperti, Trampa runa atbilst priekšvēlēšanu kampaņā izvirzītajai doktrīnai “Amerika vispirms”, jo viņš abalsta valstu tiesības aizstāvēt savas intereses.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti