Dienas ziņas

Orķestris «Rēzekne» pieskandina pagalmus

Dienas ziņas

ASV turpinās protesti un grautiņi

Tramps uz kara takas ar sociālajiem tīkliem

Tramps uz kara takas ar sociālajiem tīkliem

ASV prezidents Donalds Tramps parakstījis izpildrīkojumu, kas vērsts pret sociālo mediju uzņēmumu, piemēram, “Twitter” un “Facebook”, tiesisko imunitāti attiecībā uz lietotāju ievieto saturu. Tīmekļa vietni “Twitter” Tramps šonedēļ apsūdzēja par politisko neobjektivitāti, pēc tam kad tas apgalvojumus divos viņa tvītos atzīmēja kā nepamatotus. Strīdi starp Trampu un sociālo tīklu uzņēmumiem uzliesmojuši ASV prezidenta vēlēšanu gadā.

Saskaņā ar ASV likumiem pret tādiem uzņēmumiem kā “Twitter” un “Facebook” patlaban attiecas kā pret “platformām”, nevis “izdevējiem”, pret kuriem var vērsties tiesā par to izdoto saturu.

Tramps paziņoja, ka viņa rīkojums ļaus atbildīgajām valdības aģentūrām izskatīt iespējas noteikt jaunu regulējumu par sociālo mediju uzņēmumu tiesiskās imunitātes atcelšanu, ja tās ierobežojušas lietotāju ievieto saturu savās platformās. “Izvēles, ko izdara "Twitter", kad tas nolemj apspiest [viedokli], tie gluži vienkārši ir redakcionāli lēmumi. Šajos brīžos "Twitter" pārstāj būt neitrāla publiska platforma, tā kļūst par redaktoru ar viedokli.

Tas, ko viņi izvēlas faktoloģiski pārbaudīt un ko ignorēt vai pat popularizēt, nav nekas vairāk kā politiskais aktīvisms, un tas nav pareizi,” paziņoja Tramps.

Tramps teica, ka nekavējoties izdzēstu savu tvitera kontu, kuram ir vairāk nekā 80 miljoni sekotāju, taču viņam nepieciešama iespēja komunicēt tiešā veidā ar saviem sekotājiem un atspēkot “viltus ziņas”.

“Twitter” šonedēļ diviem Trampa tvītiem pirmo reizi pievienoja paziņojumu par faktu pārbaudes nepieciešamību. Tvītos Tramps pauda iebildumus balsošanai pa pastu, un “Twitter” viņa apgalvojumus atzīmēja kā nepamatotus. Tramps uzņēmumu tad apsūdzēja par iejaukšanos rudenī gaidāmajās ASV prezidenta vēlēšanās un konservatīvo viedokļu apspiešanu.

Diskusijā iesaistījies arī sociālā tīkla "Facebook" vadītājs Marks Zakerbergs. Intervijā telekanālam CNBC viņš pauda viedokli, ka sociālajiem medijiem internetā nav jākļūst par politisko debašu uzraugiem. “Es neuzskatu, ka "Facebook" vai tīmekļa platformām kopumā būtu jābūt patiesības arbitriem.

Es domāju, ka tas ir bīstams ceļš, pa kuru iet, ja runājām par izlemšanu, kas ir patiesība un kas nav,” sacīja "Facebook" vadītājs.

Eksperti apšauba, vai Trampa rīkojums var tik realizēts dzīvē bez Kongresa atbalsta. Un, virzoties uz priekšu, sagaidāma arī viņa plānu apstrīdēšana tiesā.

Savukārt “Twitter” Trampa izpildrīkojumu nosauca par “politizētu” vēršanos pret likumu, kas aizsargā “amerikāņu vārda brīvību” un “apdraud interneta brīvības”. Uzņēmuma vadītājs Džeks Dorsijs paziņoja, ka “Twitter” “turpinās norādīt uz nekorektu vai strīdīgu informāciju par vēlēšanām visā pasaulē”.

Piektdien, 29. maijā, “Twitter” atkal marķēja vienu no Trampa tvītiem, šoreiz kā “vardarbības glorificēšanu”. Tvītā par nekārtībām Mineapolē Tramps ierakstīja: “Kad sākas laupīšana, sākas šaušana.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti