Tramps un Putins vienojas par mēģinājumu panākt jaunu pamieru Sīrijā

ASV prezidents Donalds Tramps un Krievijas prezidents Vladimirs Putins divpusējo sarunu laikā G20 samita laikā Hamburgā ir vienojušies par mēģinājumu panākt jaunu pamieru Sīrijā. Sarunas ilgušas divas stundas plānotās pusstundas vietā.

Kas ir G20?

G20 ir pasaules ekonomiski attīstītāko valstu tikšanās formāts, kas tiek rīkots ik gadu.

Samitā piedalās Argentīna, Austrālija, Brazīlija, Kanāda, Ķīna, Francija, Vācija, Indija, Indonēzija, Itālija, Japāna, Meksika, Krievija, Saūda Arābija, Dienvidāfrika, Dienvidkoreja, Turcija, Apvienotā Karaliste, Amerikas Savienotās Valstis, Eiropas Savienība, ko pārstāv Eiropas Komisija un Eiropas Centrālā Banka.

G20 radās pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu beigās Āzijas finanšu krīzes ietekmē, kas attīstītāko valstu finanšu ministri un centrālo banku vadītāji samērā bieži tikās, tā arī tika likts pamats šādam sarunu formātam, kurā apsprieda jautājumus par starptautiskās finanšu un ekonomikas stabilitātes veicināšanu. Taču tas nebija regulārs, plānots ikgadējs pasākums – tās bija kā ārkārtas sanāksmes.

Pienākot nākamajai krīzei 2008.gadā situācija mainījās. Auga G20 līmenis un sarunu regularitāte. Tagad uz sanāksmēm ieradās valstu un valdību vadītāji, kā arī centrālo banku vadītāji, un tās notiek katru gadu.

Kopumā G20 ekonomikas veido 85% pasaules IKP un 80% pasaules tirdzniecības, kā arī pārstāv divas trešdaļas planētas iedzīvotāju.

Ilgi gaidītā sanāksme starp Donaldu Trampu un Vladimiru Putinu sākās ar pozitīvu un diplomātisku vārdu apmaiņu.

Abi līderi izcēla vēlmi uzlabot sabojātās ASV un Krievijas attiecības,

kuras pēdējā laikā iedragājušas apsūdzības par Krievijas mēģinājumiem ietekmēt ASV vēlēšanu procesu, kā arī domstarpības tādos jautājumos kā Ukraina, Sīrijas pilsoņu karš un attiecības ar Irānu.

Abi iepriekš pozitīvi izteikušies viens par otru, par ko pašmājās īpaši kritizēts Donalds Tramps.

Arī pirmajā tiešajā sanāksmē, kurai pievienojās arī abu valstu ārlietu ministri, sarunu pauzes laikā nekas neliecināja par mēģinājumiem pievērst uzmanību neērtām tēmām.

"Es ar prezidentu Putinu pārrunāju daudzus jautājumus. Es domāju, ka viss rit ļoti labi. Mums bija ļoti labas sarunas. Tās tagad turpināsies, un mēs raugāmies nākotnē uz daudzām pozitīvām lietām, kas skars Krieviju, ASV un citas iesaistītās puses. Man ir gods sarunāties ar jums. Paldies jums!" pēc sarunām sacīja Tramps.

Līdzīgs savos komentāros bija Putins. "Mēs jau iepriekš pārrunājām pa telefonu ļoti svarīgus divpusējus un starptautiskus jautājumus. Taču ar to, protams, nav gana un tieši divpusējās sarunās mums jāatrisina akūtākās starptautiskās problēmas. Man ir liels prieks tikties ar jums personīgi, prezidenta kungs, un es ceru, ka šī sanāksme nesīs pozitīvus rezultātus, kā jūs jau teicāt," sacīja Krievijas prezidents.

Vēstīts, ka G20 sanāksmē ir pulcējušies 20 ekonomiski ietekmīgāko valstu vadītāji no visas pasaules. Tās laikā ir arī daudz dažādu divpusējo tikšanos.

 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti