Tramps un Putins tomēr varētu tikties 11. novembrī Parīzē

Amerikas Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps un Krievijas prezidents Vladimirs Putins tomēr 11. novembrī varētu tikties Francijas galvaspilsētā Parīzē 1. pasaules kara beigu simtgades atceres pasākumā. Šādu piedāvājumu Kremļa saimniekam izteica Trampa padomnieks nacionālās drošības jautājumos Džons Boltons. 

“Prezidents Tramps vēlas redzēt jūs kuluāros Parīzē, kur tiks atzīmēta pamiera simtgade. Tāpēc ka, neraugoties uz mūsu domstarpībām, ko nosaka atšķirīgā nacionālās intereses, ir svarīgi strādāt jomās, kur pastāv sadarbības iespējas,” teica Boltons. 

Arī Putins sarunas laikā norādīja, ka būtu lietderīgi turpināt tiešu dialogu ar Savienoto Valstu prezidentu. Tas varētu notikt, piemēram, Parīzē, ja amerikāņu puse ir ieinteresēta. Tomēr par konkrētu vienošanos un apspriežamo jautājumu loku informācija pagaidām nav publiskota.

Tikmēr žurnālisti norāda, ka abām valstīm, visticamāk, nav izdevies panākt kopsaucēju raķešu likvidēšanas līguma jautājumā. Preses konferencē Boltons izvairīgi atbildēja uz jautājumiem un atkārtoti norādīja, ka Krievija pārkāpjot 1987. gadā parakstīto dokumentu. Viņš arī nenoliedza iespēju, ka Vašingtona novembrī varētu piemērot papildu sankcijas Maskavai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti