Tramps rosina reformu, lai nelegālie imigranti patvērumam ASV nevarētu pieteikties

Laikā, kad ASV robežai tuvojas tā sauktā migrantu karavāna no Centrālamerikas, ASV prezidents Donalds Tramps vēl asāk iestājas pret nelegālo imigrāciju. Viņš ierosinājis mainīt migrācijas politiku, lai tie, kas ASV ierodas nelegāli, nevarētu pieteikties patvērumam. Pašlaik likumīgi patvērumam var pieteikties jebkurš migrants.

Cīņa ar migrantiem kļuvusi par daļu no retorikas pirms Kongresa vēlēšanām. Tramps ceturtdien vietnē "Twitter" ievietoja videoierakstu, kur kāds notiesāts slepkava lielās ar policista nogalināšanu. Videomateriālā viņš tiek pasniegts kā nelegālais migrants, kuru valstī ielaida demokrāti. Tramps pie video tāpēc aicina balsot par republikāņiem.

Retorika pret migrantiem pieņēmusies spēkā, jo pašlaik uz ASV dodas migrantu karavāna no Centrālamerikas. Tie ir vairāki tūkstoši cilvēku, kuri labākas dzīves meklējumos izlēmuši mērot tūkstošiem kilometru no mājām, spītējot nelabvēlīgiem apstākļiem.

"Mēs pametām Hondurasu, jo tur nav darba, ir tikai vardarbība. Bērns nevar iziet uz ielas, lai kaut ko nopirktu, jo ir pārāk daudz ļaunuma, nāves. Tāpēc mēs aizbraucām," stāstīja viens no migrantiem Huels.

Ceļu uz ASV sāka 160 cilvēki no Hondurasas. Cilvēku grupa vēlāk šķērsoja Gvatemalu un Meksiku, kur viņiem ceļā pievienojās vēl daudzi tūkstoši. Vienubrīd karavāna sasniedza 7000 cilvēku. Tā varētu būt pēdējos gados lielākā grupa, kas mērojusi ceļu uz ASV. Migranti apgalvo, ka, ceļojot lielās grupās, jūtas drošāk.

Tramps nevēlas viņus ielaist valstī un tāpēc ierosinājis mainīt patvēruma piešķiršanas noteikumus.

"Neviena nācija nevar atļaut nekontrolējamu masu gāšanos pāri robežām. Tieši tas tagad notiek pie mūsu robežām. Tāpēc piedāvāju plānu, kurā nelegālajiem migrantiem vairs nebūs iespējas saņemt patvērumu. Mēs esam gatavi viņus aizturēt uz ilgu laiku, ja būs nepieciešams. Lai saņemtu patvērumu, viņiem šeit būs jāierodas legālā veidā," teica ASV prezidents.

Pagaidām nav skaidrs, kā Trampa plāns darbosies - vai tas attieksies tikai uz migrantu karavānu, vai visiem, kas ieceļo valstī. Nav skaidrības arī, vai Trampam vispār ir autoritāte šādas izmaiņas ieviest. Pašlaik Imigrācijas un nacionalitātes akts nosaka, ka jebkurš, kurš ierodas ASV, var pieteikties patvērumam.
 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti