Dienas notikumu apskats

Slimnīcu parādu dzēšanai valdība novirza 16,4 miljonus eiro

Dienas notikumu apskats

Piecas valstis grib pagarināt robežkontroli uz atsevišķām Šengenas zonas iekšējām robežām

Tramps radikāli maina domas par «Sapņotāju» programmu

Tramps radikāli maina domas par «Sapņotāju» programmu

ASV prezidents Donalds Tramps ar saviem šīsdienas pretrunīgajiem izteikumiem ir radījis pamatīgu jezgu ap DACA jeb tā saukto „Sapņotāju” programmu, kas nodrošina nelegāli ieceļojušo imigrantu jauniešus ar uzturēšanās atļaujām darba un mācību vajadzībām. Tādi Savienotajās Valstīs ir aptuveni 800 000. Tramps solīja darīt visu iespējamo, lai tomēr šie jaunieši varētu palikt ASV.  

Vispirms Tramps sociālajā tīklā „Twitter” paziņoja, ka ar Pārstāvju palātas demokrātu mazākuma līderi Nensiju Pelosi un Senāta demokrātu mazākuma līderi Čaku Šūmeru nav panākta nekāda vienošanās par DACA programmu, kas no deportēšanas pasargā gados jaunos imigrantus, kuri ASV ievesti nelegāli kā bērni.

Abi demokrātu pārstāvji Pelosi un Šūmers vēl trešdien pēc tikšanās ar Trampu norādīja, ka panākta vienošanās, kura paredz pēc iespējās ātrāk noteikt ar likumu DACA aizsardzību, kā arī izstrādāt robežu drošības pasākumu kopumu, kas būtu pieņemams abām pusēm. Šajās sarunās tika uzsvērts, ka netika apspriesta mūra celtniecība.

Arī Trampa preses sekretāre Sāra Hakabija Sandersa uzsvēra, ka neviena brīdī nav bijusi panākta formāla vienošanās, bet tikai apspriesti šie jautājumi, bet par mūra celtniecību netika runāts vispār.  

Tramps un viņa administrācija vēl tikai nesen publiski paziņoja par DACA programmas pārtraukšanu, jo priekšroka jādod amerikāņu strādniekiem un ģimenēm, bet tagad jau viņa nostāja šajā jautājumā ir kardināli mainījusies.

Viņš paziņojis, ka viņš pats ir bijis bērns un ar vecākiem ir ieceļojis Savienotajās Valstīs, un darīšot visu, lai palīdzētu atrisināt šo problēmu imigrantu jauniešiem.

„Man ir cēla sirds, un es izjūtu mīlestību pret viņiem. Kad runājam par viņiem, cilvēki domā par bērniem, bet patiesībā viņi ir jaunieši. Es ceru, ka Kongress tagad varēs viņiem palīdzēt un rīkosies pareizi. Esmu runājis ar kongresmeņiem, un viņi grib kaut ko izdarīt un to izdarīt pareizi,” klāstīja Tramps.

“Mums nav citas izvēles. Es domāju, kas viss izdosies ļoti labi, un ilgtermiņā tas būs pareizais risinājums,” uzsvēra Tramps.

Tikmēr demokrātu pārstāvji jau pirms tam ir izteikušies, ka jebkuri likuma priekšlikumi, kuri saturēs finansējumu mūra celtniecībai, tiks nekavējoties bloķēti.

ASV pārstāvju palātas runasvīrs norādīja, ka „Sapņotāju” programmas pārtraukšana nav tautas interesēs. Jāņem vērā, ka tieši republikāņiem ir vairākums, gan ASV Pārstāvju palātā, gan Senātā.

Pašu DACA programmu, kas no deportēšanas pasargā gados jaunos imigrantus, kuri ASV ievesti nelegāli kā bērni, 2012.gadā ar izpildrīkojumu ieviesa toreizējais prezidents Baraks Obama.

Atbilstoši DACA programmai nelegālie imigranti varēja palikt ASV strādāt vai mācīties divus gadus, un termiņu varēja atjaunot, ja viņi Savienotajās Valstīs ieceļojuši pirms 16 gadu sasniegšanas. Šo iespēju bērni un jaunieši var izmantot līdz 30 gadiem. Savukārt pārtraucot DACA, jau izsniegtās divu gadu atļaujas netiktu anulētas, bet tās vienkārši vairs netiktu pagarinātas.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti