Tramps prasa atcelt Kongresa izdotās pavēstes bankām par viņa darījumu atklāšanu

ASV prezidents Donalds Tramps un viņa ģimene iesnieguši prasību tiesā, pieprasot atcelt vairākas Kongresa Pārstāvju palātas izdotas pavēstes finanšu institūcijām. Bankām "Deutsche Bank" un "Capital One" tiek prasīts izsniegt izmeklētājiem datus par Trampa finanšu darījumiem, lai pārbaudītu iespējamos pārkāpumus un krāpšanos. Trampa pārstāvji savā prasībā norāda, ka Kongress ir pārkāpis savas pilnvaras un tiesas pavēstes ir tikai demokrātu mēģinājumi nomelnot Trampa prezidentūru.

Tramps prasa atcelt Kongresa izdotās pavēstes bankām par viņa darījumu atklāšanuUģis Lībietis

  Aprīļa vidū divas ASV Pārstāvju palātas komitejas izdeva rīkojumus vairākām finanšu institūcijām, pieprasot iesniegt informāciju par prezidenta Donalda Trampa finansēm. Demokrātu kontrolētās Izlūkošanas un finanšu pakalpojumu komitejas norāda, ka vēlas iegūt ziņas par Trampa finanšu darījumiem, lai pārbaudītu iespējamo ārvalstu ietekmi uz ASV politisko procesu un ASV finanšu sistēmas noteikumu pārkāpšanu savtīgos nolūkos. Vislielākās uzmanības centrā nonāksi "Deutsche Bank" un "Capital One Financial Corporation".

  Tikai dažas nedēļas vēlāk ASV prezidents Donalds Tramps, trīs viņa bērni un septiņas viņam piederošas kompānijas ir iesniegušas federālu prasību tiesā, pieprasot bloķēt finanšu institūciju pienākumu sniegt varas iestādēm prasīto informāciju. Prasībā norādīts, ka demokrātu kontrolēto Pārstāvju palātas komiteju prasībām nav likumīga spēka, jo to mērķis ir nodarīt kaitējumu prezidentam, pakļaujot pamatīgām pārbaudēm arī viņa ģimenes locekļus, tādējādi pārkāpjot gan viņu privātumu, gan banku privātuma politiku. Tāpat tiek norādīts, ka demokrāti cerot atrast kaut ko, kas varētu tikt izmantots kā politisks instruments cīņai pret prezidentu.

  Šis ir jau kārtējais Trampa mēģinājums apturēt demokrātu aktivitātes. Prezidents ir solījis apstrīdēt visas pavēstes, apsūdzot demokrātus mēģinājumos nomelnot viņa prezidentūru.

  Tikmēr Pārstāvju palātas finanšu pakalpojumu komitejas vadītāja Maksīna Votersa un izlūkošanas komitejas vadītājs Adams Šiffs ir nosaukuši Trampa un viņa ģimenes sūdzību par nepamatotu, paredzot, ka tās mērķis ir pēc iespējas ilgāk atlikt viņa saukšanu pie atbildības. Kopīgajā paziņojumā Votersa un Šiffs norāda, ka Tramps kā uzņēmējs ir izmantojis tiesas procesus un draudus, lai iebiedētu citus, taču tas neatturēšot Kongresu no savu konstitucionālo pilnvaru pildīšanas.

  "Deutsche Bank" pārstāvji ir paziņojuši, ka ievēros pavēstē prasīto un sniegs visu nepieciešamo informāciju izmeklētājiem. Tā kā "Deutsche Bank" ir gadiem ilgi aizdevusi naudu Trampam, banka ir tikusi pakļauta arī dažādām pārbaudēm par iespējamo naudas atmazgāšanu. Intervijā raidsabiedrībai CNN izdevuma "The New York Times" finanšu redaktors Deivids Enričs norāda, ka uzsāktās izmeklēšanas ir ļoti nozīmīgas.

  "Mēs skaidri nezinām, kādu informāciju banka ir nodevusi Ņujorkas ģenerālprokuroram un Kongresa izmeklētājiem, jo abi pieprasījumi atšķiras. Galvenokārt tā ir informācija par aizdevumiem, kurus banka ir izskatījusi vai piešķīrusi Trampam pēdējo sešu, septiņu gadu laikā, vēl pirms viņš tika ievēlēts par prezidentu. Ģenerālprokurora pieprasījums ir diezgan šaurs atšķirībā no tā, ko prasa Kongress. Taču galvenais ir tas, ka "Deutsche Bank" ir sākusi sadarboties. Tas nozīmē, ka Trampa finansiālie darījumi tiks pārbaudīti daudz rūpīgāk nekā jebkad iepriekš," teicis Enričs.

  Kā norāda Deivids Enričs, Trampa un "Deutsche Bank" attiecības ir ļoti interesantas, jo finanšu institūcija aptuveni 20 gadu garumā ir viņam piešķīrusi aizdevumus vairākos gadījumos, kad uzņēmējs ir bijis maksātnespējas priekšā un neviena cita banka nav piekritusi viņam palīdzēt. Saņemot aizdevumus, viņam ir atkal izdevies atgūties, tādējādi pozicionējot sevi kā ļoti veiksmīgu biznesmeni. Šāda pozicionēšanās gan ir pretrunā ar Trampa bijušā jurista Maikla Koena apgalvojumiem, ka daudzos darījumos Tramps ir krāpies ar finanšu rādītājiem, lai izcīnītu sev izdevīgākus nosacījumus.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti