Tramps pirmajā uzrunā par valsts stāvokli aicina mazināt savstarpējās domstarpības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Amerikas Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps savā pirmajā uzrunā par stāvokli valstī aicināja demokrātu un republikāņu partiju pārstāvjus mazināt savstarpējās domstarpības. Viņš arī izteica pateicību valsts iedzīvotājiem, kuri parādīja drosmi ārkārtējās situācijās.

„Viena komanda, viena tauta, viena amerikāņu ģimene,” tās savā pirmajā uzrunā par valsts stāvokli sacīja ASV prezidents Donalds Tramps.

Tramps aicināja abu partiju pārstāvjus meklēt kompromisus un panākt vienotību, kas vajadzīga, lai kalpotu tautai. Viņš uzsvēra, ka valsts patlaban ir stipra, jo stipri ir valsts iedzīvotāji un tikai kopā iespējams uzcelt drošu, stipru un lepnu Ameriku.

Tramps aicināja gan republikāņus, gan demokrātus "nolikt malā" domstarpības un strādāt kopā kā "vienai komandai, vienai tautai, un vienai amerikāņu ģimenei”, turklāt visiem kopā strādāt pilsoņiem, neatkarīgi no viņu rasu piederības, sociālā stāvokļa un ticības.

Viena no garākajām runām ASV prezidentu vēsturē – stundu un divdesmit minūšu ilga, tā fiksējuši zinātāji. ASV prezidents Donalds Tramps izmantoja šo laiku, lai fokusētos lielākoties tikai uz aktuālākajām problēmām pašmājās, saviem sasniegumiem līdz šim un iecerēm nākotnē.

Trampa uzrunā, kā to pamanījuši pasaules mediji, bija daudz vārdu un komplimentu par ASV nacionālo vienotību, lepnumu un spēku. Viņa runā ieskanējās jaunas tēzes par „jaunu amerikāņu momentu” un „amerikāņu sapni”.

"Ja amerikāņi smagi strādā, tic sev un tic Amerikai, tad jūs varat sapņot jebko, jūs varat būt jebkas, un kopā mēs varam sasniegt pilnīgi jebko," teica  Tramps, izpelnoties arī ilgstošus aplausus.

„Mans un katras ievēlētās amatpersonas svēts pienākums ir aizstāvēt amerikāņus, aizsargāt viņu drošību, ģimenes, kopienas un viņu tiesību uz amerikāņu sapni, ja amerikāņi ir arī sapņotāji,” pauda Tramps.

Uzrunā Tramps pozitīvi novērtēja ziņu par ASV akciju tirgus vērtības pieaugumu līdz astoņiem triljoniem dolāru. Turpina smazināties bezdarbs, savukārt decembrī pieņemtais likums par nodokļu reformu veicina ekonomikas izaugsmi un palielinās miljoniem amerikāņu ienākumus, viņš norādīja.

Tramps arī pauda vēlmi saglabāt armijas cietumu Gvantanamo līcī, kurā ieslodzīti iespējamie teroristi, un neilgi pēc uzrunas parakstīja attiecīgu rīkojumu. 

Taču Tramps neatkāpās no savas ieceres turpināt sienas būvniecību uz robežas ar Meksiku un izpelnījās neapmierinātu ūjināšanu no zālē sēdošajiem demokrātiem, kad uzstāja uz legālo migrantu tiesību ierobežošanu ievest ASV savus ģimenes locekļus.

„Pašreizējā sliktā sistēma atļauj ikvienam imigrantam valstī ievest neierobežotu skaitu attālinātu ģimenes locekļu. Mūsu jaunais piedāvājums paredz fokusēties uz vistuvākajiem ģimenes locekļiem, ierobežojot dzīves biedru un nepilngadīgu bērnu sponsorēšanu,” sacīja Tramps.

Trampa aicinājumu republikāņiem un demokrātiem sadarboties imigrācijas sistēmas reformēšanā pavadīja izteikumi, ka atvērtas robežas rada noziedzību un ka to kopumā ir būtiski jāierobežo.

„Trampam neraksturīga vienotības nots,” tā pēc prezidentu uzrunas secina pasaules mediji, bilstot, ka Tramps tik un tā saglabā arī nemainīgi cietas pozīcijas daudzos citos jautājumos.

Tramps izcēla pašmājās aktuālas lietas, piemēram, solīja atjaunot novecojošos Amerikas ceļus un citu infrastruktūru, aicinot Kongresu pieņemt likumu par 1,5 triljonu dolāru piešķiršanu šim nolūkam. Atzīmēja, ka viņa prezidentūras laikā ir radītas divarpus miljoni darba vietu, ka bezdarbs ASV ir 17 gados zemākais, ka ekonomika aug un ASV kopumā atkopjas no lejupslīdes.

ASV līderis arī pievērsās ASV kā kodolvaras nākotnei, sakot, ka ir jāpārskata un jāmodernizē kodolieroču arsenāls cerībā, ka to nekad nevajadzēs izmantot, un solīja uzmanīt savu lielāko draudu šajā ziņā – Ziemeļkoreju. Tramps piesauca Krieviju un Ķīnu kā valstis, kuras aizaicina amerikāņu vērtības, un pasludināja uzvaru pār teroristisko grupējumu „Daīš”, kurš esot izsists no drošā patvēruma Sīrijā un Irākā, tomēr Tramps solīja, ka ASV šo cīņu turpinās.

Irānu Tramps nosauca par korumpētu diktatūras valsti, un vēlreiz uzsvēra, ka turpina atzīt Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu, kas ir izsaucis tik daudz pretrunīgi reakciju pasaulē.

„Piezemēti vārdi, un salīdzinoši „mīkstināta” valoda, bet joprojām lielas plaisas starp tiem uzskatiem, kas pieder demokrātiem,” secina raidorganizācija BBC izceļot arī Trampa paziņojumu par to, ka  Tramps saglabās ASV armijas cietumu Gvantanamo līcī, pret ko asi iestājās viņa priekštecis Baraks Obama.

Arī demokrātu atsauksmes pēc Trampa uzrunas sociālās saziņas vietnē “Twitter” un citur internetā atklāja daudz kritikas, ka Trampa uzruna ir bijusi sevi slavinoša un izceļoša. Savukārt raidorganizācija CNN, kas kā allaž veikusi skatītāju aptauju, atklāj, ka 48 procenti prezidenta uzrunu novērtējuši pozitīvi, kas ir par teju desmit procentiem mazāk, nekā Baraka Obamas laikā.

Eksperti spriež, ka runa atstās pozitīvu iespaidu uz Trampa lojālākajiem sekotājiem, taču viņam būs grūti pārliecināt plašāku sabiedrību par saviem labajiem darbiem un nodomiem. Trampa popularitātes reitings aizvien ir rekordzems.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti